Aktualności

Działo się w styczniu - cykl podsumowujący 2017 r.

Grudzień to dobry czas, aby rozpocząć serię tekstów, podsumowujących mijający 2017 r. Na otwarcie cyklu cofamy się do stycznia, kiedy to w klubie dochodziło do zmian kadrowych, a drużyna rozpoczynała przygotowania do wiosny.

2017 r. rozpoczął się przede wszystkim od zmian kadrowych. W styczniu kontrakty z Widzewem Łódź podpisali Sebastian Olczak, Maciej Humerski, Dawid Kamiński, Paweł Broniszewski oraz Marcin Nowak. Swój kontrakt po raz pierwszy przedłużył także Sebastian Zieleniecki, którego umowa obowiązywała wówczas na kolejne półtora roku. - Trzeba sobie oczywiście zdawać sprawę, że każdy ma swoje ambicje, a trzecia liga nie jest odpowiednim dla Widzewa miejscem, ale zrobimy wszystko, by to zmienić - tak tuż po przyjeździe do Łodzi mówił w rozmowie z redakcją oficjalnej strony przychodzący ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki Olczak.

W podobnym tonie wypowiadał się także wychowanek Widzewa, dla którego powrót do klubu po dwunastu latach przerwy i otrzymanie szansy na debiut w pierwszym zespole był szczególnie ważnym wydarzeniem w jego karierze. - Po dekadzie poza Łodzią miło jest wrócić, chociaż sporo tutaj nowych twarzy. Ludzie się zmieniają co chwilę, ale jest kilku zawodników dobrze mi znanych. Michała Czaplarskiego znam chyba ze dwadzieścia lat, również trenera Grzeszczakowskiego. Przeciwko kilku zawodnikom grałem, jak chociażby Adrian Budka, który w 2008 roku grał w bardzo silnym pierwszoligowym Widzewie pod wodzą Pawła Janasa. Jak na warunki pierwszoligowe Widzew miał wtedy bardzo mocny skład, był nieosiągalny dla nikogo. Cieszy mnie ten powrót. Zobaczymy, co czas przyniesie, ale myślę, że będzie dobrze - mówił tuż przed podpisaniem kontraktu Humerski. Ruch w drugą stronę wykonał natomiast Mateusz Fedyna, który rozwiązał umowę z klubem za porozumieniem stron. W wyniku kontuzji, jaką odniósł latem 2016 r. były już pomocnik Widzewa nie doczekał się debiutu w czerwono-biało-czerwonych barwach.

Styczeń był także miesiącem, w którym zespół pod wodzą Przemysława Cecherza rozpoczął przygotowania do nadchodzącej rundy wiosennej. Pierwszy trening Widzewa w 2017 r. miał miejsce 9 stycznia na terenie Chojeńskiego Klubu Sportowego. Łodzianie zagrali w styczniu dwa sparingi - ze Zjednoczonymi Stryków oraz wówczas czwartoligową Victorią Sulejówek. W pierwszym spotkaniu widzewiacy pewnie pokonali przeciwnika aż 4:0. Bramki dla czerwono-biało-czerwonych zdobyli Mateusz Michalski (dwie), a także wówczas testowany Piotr Okuniewicz oraz sprowadzony w grudniu poprzedniego roku Maciej Kazimierowicz. Znacznie twardsze warunki postawili sulejowianie. Mecz na stadionie Victorii zakończył się bezbramkowym remisem.

Równolegle do przygotowań sportowych, szyki na początku roku zwierali kibice - i to na wielu płaszczyznach. Łódzcy fani śrubowali rekord sprzedaży karnetów. Na uwagę zasługuje również zaangażowanie w kupno karnetów fundowanych. W inicjatywę włączyło się wiele znanych osobistości, a wśród nich między innymi prezes PZPN-u Zbigniew Boniek, który jeszcze w grudniu zapoczątkował nominowanie dalszych uczestników akcji. Pierwszym adresatem tej inicjatywy został prezes Przemysław Klementowski.

Za nim poszli kolejni. Nominacje, które początkowo były zgłaszane w gronie widzewskim, wyszły także "na zewnątrz". Do akcji kupna karnetów fundowanych przyłączyli się m.in. Remigiusz Brzeziński (członek Rady Nadzorczej Widzew Łódź SA), Tomasz Trela (wiceprezydent miasta Łodzi), Joanna Skrzydlewska (członek zarządu Województwa Łódzkiego, była europoseł), Jolanta Zięba-Gzik (członek zarządu Województwa Łódzkiego), Dariusz Klimczak (wicemarszałek Województwa Łódzkiego), Mariusz Stępiński (piłkarz Chievo Werona, były zawodnik Widzewa), Krzysztof Jażdżyk (prezydent miasta Skierniewice), Piotr Sęczkowski (burmistrz Poddębic), Czesław Michniewicz (trener reprezentacji Polski U-21, były szkoleniowiec Widzewa), aktor Cezary Pazura, dyrektor Fundacji Pomocy Niepełnosprawnym Janusz Ogrodowczyk, członkowie Zarządu Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź - Tomasz Tomczak oraz Piotr Furmaniak, i wielu innych.

Kolejnej wpłaty (w wysokości 27 tys. zł) na konto klubu dokonali przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kibiców "Tylko Widzew" w ramach Wielkiej Orkiestry Widzewskiej Pomocy. Łącznie wszystkie wpłaty przekazane klubowi w styczniu 2017 r. wyniosły aż 239 tys. zł. Środki zostały przekazane na działalność statutową Stowarzyszenia, a zwłaszcza na wsparcie funkcjonowania grup młodzieżowych.

Początek roku nie należał do udanych dla koszykarek Widzewa, które w ciągu pierwszego miesiąca roku przegrały dwa ważne ligowe spotkania. Drużyna prowadzona przez Dariusza Raczyńskiego uległa na wyjazdach Enerdze Toruń 59:89 oraz TS Ostrovii - 65:71. Lepiej radziły sobie młodsze zawodniczki. Drużyna U-22 awansowała do półfinałów Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej, gromiąc drużyny SKK Polonii Warszawa 110:28 oraz UKS La-Basketu Piekary Śląskie 119:43.

Newsy stycznia:

Sebastian Olczak piłkarzem Widzewa Łódź
OSK "Tylko Widzew" z kolejną wpłatą na konto klubu
Widzew rozpoczął przygotowania
Karuzela karnetów fundowanych zwiększa tempo!
Maciej Humerski zawodnikiem Widzewa
Udany start przygotowań - relacja z meczu ze Zjednoczonymi Stryków
Widzew zakontraktował kolejnych piłkarzy. Jest moc!
Sebastian Zieleniecki na dłużej z Widzewem
Bezbramkowy remis Widzewa - relacja z meczu z Victorią Sulejówek
Mateusz Fedyna rozwiązał umowę


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela