Aktualności

Działo się w marcu - podsumowanie 2017 r.

Marzec to szczególny miesiąc w tegorocznym kalendarzu Widzewa. Po ponad dwóch latach rozbratu ze stadionem przy al. Piłsudskiego 138 łodzianie wrócili do domu.

Marzec był w Widzewie miesiącem przygotowań – zarówno do rozpoczynających się wkrótce rozgrywek ligowych, jak i uroczystego otwarcia nowo wybudowanego stadionu. Po skompletowaniu kadry drużyna prowadzona przez trenera Przemysława Cecherza na początku miesiąca rozegrała ostatni mecz kontrolny, w którym jej rywalem był KS Sand-Bus Kutno. Łodzianie - po bramkach Adama Radwańskiego i Marcina Krzywickiego - wygrali to spotkanie 2:0 i mogli w spokoju oczekiwać startu rundy wiosennej. W pierwszym meczu o ligowe punkty zespół czerwono-biało-czerwonych pokonał na wyjeździe Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1, a oba gole dla Widzewa zdobył Daniel Mąka.

18 marca 2017 r. był dniem, który na stałe zapisał się w historii łódzkiego klubu. W pierwszym meczu na nowym stadionie, mogącym pomieścić 18 008 widzów, Widzew pokonał Motor Lubawa 2:0. Premierowego gola w obecności 17 443 kibiców (frekwencja bez uwzględnienia lóż VIP) na obiekcie przy al. Piłsudskiego zdobył Mateusz Michalski, który otrzymał dokładne podanie od Bartłomieja Gromka. Drugą bramkę dołożył Daniel Mąka.

Przed spotkaniem odbyła się również wyjątkowa ceremonia otwarcia upragnionego nowego domu czerwono-biało-czerwonych. Najpierw przemówienie wygłosiła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która wspólnie z wiceprezesem Przemysławem Klementowskim przecięła wstęgę, dokonując symbolicznego oddania obiektu do użytku. Na murawie zameldowali się byli piłkarze Widzewa, włącznie z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem, Józefem Młynarczykiem, Wiesławem Wragą czy Mirosławem Tłokińskim. Ich wypowiedzi przeplatały materiały filmowe dotyczące najpiękniejszych chwil w historii klubu, wspaniałą oprawę przygotowali niezawodni jak zawsze kibice. Było podniośle i wzruszająco.

W marcu widzewiacy rozegrali jeszcze jeden mecz ligowy - w obecności 11 452 widzów (decyzją wojewody zamknięta była trybuna D) 2:0 pokonali w Sercu Łodzi Pelikana Łowicz. Na listę strzelców wpisali się wówczas Adam Radwański i Dawid Kamiński. Dzięki temu zwycięstwu łodzianie po 20. kolejce awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Newsy z marca:

Widzew z kluczami do nowego domu

Trzy punkty jadą do Łodzi - relacja z meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki

Rusza stacjonarny sklep Widzewa

Wokół meczu z Motorem Lublin

Marcin Kozłowski: Wróciliśmy do domu

Trzecie wiosenne zwycięstwo - relacja z meczu z Pelikanem Łowicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewskie Mikołajki 6.12.2019

Widzewskie Mikołajki 6.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela