Aktualności

Działo się w lutym - cykl podsumowujący 2017 r.

W naszym podsumowaniu widzewskiego 2017 r. przyszedł czas na luty. Drużyna kontynuowała wówczas swoje przygotowania do rundy wiosennej, zaś w ręce miasta przekazany został nowy stadion przy al. Piłsudskiego 138.

W lutym 2017 r. drużyna Widzewa pod wodzą trenera Przemysława Cecherza kontynuowała przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2016/2017. Na początku miesiąca widzewiacy rozegrali dwa mecze sparingowe: z Polonią Bytom (wygrana 1:0 po golu testowanego wówczas Adama Radwańskiego) oraz Wartą Sieradz (0:0).

6 lutego drużyna wyjechała na zgrupowanie do Kleszczowa. W tym czasie odbyły się dwa kolejne sparingi: z białoruskim FC Horodziej oraz Sokołem Aleksandrów Łódzki. Oba te mecze widzewiacy przegrali 0:1. Nieco lepiej łodzianie zaprezentowali się w meczach kontrolnych po zakończeniu obozu: najpierw zremisowali 0:0 z Rakowem Częstochowa i Olimpią Grudziądz, by na koniec lutowych sparingów wygrać 2:0 z Elaną Toruń (po bramce Daniela Mąki oraz golu samobójczym).

Przez cały miesiąc krystalizowała się również kadra Widzewa na rundę wiosenną. Z czerwono-biało-czerwonymi barwami pożegnał się Mariusz Zawodziński, a umowy podpisali Yudai Ogawa, Patryk Baran, Adam Radwański, Piotr Okuniewicz oraz Marcin Krzywicki.

Równocześnie z przygotowaniami sportowymi trwały formalności dotyczące oddania do użytku nowego stadionu przy al. Piłsudskiego 138. Oficjalne przekazanie stadionu miastu odbyło się 3 lutego. - Obiekt jest gotowy do eksploatacji. Zamawiający teraz może przekazywać go użytkownikowi w celu organizowania różnych imprez, do jakich jest przeznaczony -  mówił Wojciech Galus, dyrektor kontraktu.

Można więc było rozpocząć planowanie uroczystego meczu otwarcia. Swoją obecność zapowiedział m.in. prezes PZPN-u Zbigniew Boniek, a wśród kibiców wciąż trwała karnetowa gorączka. W związku z olbrzymim zainteresowaniem karnetami na rundę wiosenną zarząd Widzewa podjął decyzję o uruchomieniu sprzedaży na dotychczas wyłączone sektory trybuny B i łuki stadionu.

Jeszcze w lutym pękła magiczna - jak wówczas się wydawało - granica 10 tys. sprzedanych abonamentów. - Widzew zawsze słynął w Polsce z bardzo dużej ilości kibiców, to efekt lat 80. i 90., kiedy to drużyna z sukcesami rywalizowała na arenie krajowej i międzynarodowej - mówił Przemysław Klementowski, ówczesny wiceprezes zarządu Widzewa. - Teraz, kiedy znaleźliśmy się na peryferiach futbolu, nasi fani odwdzięczają się klubowi za zwycięstwa i radość, których dostarczał w latach ich młodości - podkreślał. Jednak jak miały pokazać kolejne tygodnie, był to dopiero początek fenomenalnych rekordów bitych przez kibiców łódzkiego klubu…

Newsy z lutego:

Wygrany sparing Widzewa - relacja z meczu z Polonią Bytom

Przemysław Cecherz: Ciężko o lepszy klub do rozwoju

Gotowy stadion już w rękach miasta

Yudai Ogawa piłkarzem Widzewa! I nie tylko on

Widzew z kolejnym wzmocnieniem

Piotr Okuniewicz oficjalnie piłkarzem Widzewa

Zbigniew Boniek trzyma kciuki i czeka na mecz otwarcia

Widzew uruchamia sprzedaż karnetów na pozostałe sektory stadionu

Marcin Krzywicki zawodnikiem Widzewa

Widzew sprzedał 10 tys. karnetów, a to nie koniec!

 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela