Aktualności

Działo się lipcu: testy, sparingi i umowa inwestycyjna

W lipcu do poważnych przetasowań doszło zarówno w kadrze przygotowującej się do nowego sezonu drużyny Widzewa, jak i strukturze właścicielskiej klubu.

1 lipca 2017 r. widzewiacy oficjalnie zainaugurowali przygotowania do rundy jesiennej sezonu 2017/2018. Na stadionie przy al. Piłsudskiego odbyła się wówczas prezentacja nowo zakontraktowanych graczy łódzkiego klubu: Damiana Kostkowskiego, Michała Millera, Radosława Sylwestrzaka i Aleksandra Kwieka, a następnie trening otwarty dla mediów oraz sparing wewnętrzny. W kolejnych dniach podopieczni trenera Przemysława Cecherza przeszli testy sprawnościowe i trenowali na obiektach w Gutowie Małym (do zespołu dołączył wówczas Daniel Świderski, który kontrakt z Widzewem podpisał ostatniego dnia czerwca).

W międzyczasie znów przypomnieli o sobie kibice. 4 lipca pobili kolejny dzienny rekord sprzedaży karnetów na mecze Widzewa - sprzedano ich wówczas 1982. Pod koniec miesiąca padła następna granica. Na 8 dni przed pierwszym meczem sprzedany został karnet numer 15311, dzięki czemu kibice pobili ustanowiony przez siebie na wiosnę rekord Polski w ilości sprzedanych abonamentów.

W lipcu krystalizowała się również kadra czerwono-biało-czerwonych na rundę jesienną. Na testach pojawili się m.in. Bartłomiej Rakowski i Mateusz Ostaszewski (w lipcu obaj zostali oficjalnie zawodnikami Widzewa), kontrakty przedłużyli Przemysław Rodak oraz Maciej Kazimierowicz, umowę z łódzkim klubem podpisał również Bartłomiej Niedziela.

8 lipca widzewiacy rozegrali pierwszy tego lata oficjalny sparing, w którym po golach Damiana Kostkowskiego i Daniela Mąki pokonali 2:0 Polonię Warszawa. Mecz ten był debiutem nie tylko dla nowo pozyskanych zawodników, ale także nowego fizjoterapeuty Widzewa - Huberta Gołąbka, który na stanowisku zastąpił legendę łódzkiego klubu, Wojciecha Waldę.

Po sparingu z Polonią trener Cecherz podał nazwiska graczy, którzy już następnego dnia wyjechali na zgrupowanie do Nieborowa. Podczas tygodniowego obozu łodzianie rozegrali dwa mecze kontrolne: najpierw w Pruszkowie ulegli 2:3 tamtejszemu Zniczowi (gole dla Widzewa strzelili Daniel Mąka i Mateusz Michalski), a następnie po bramkach Michała Millera oraz Damiana Kostkowskiego wygrali 2:0 z Ruchem Chorzów.

Po powrocie z Nieborowa widzewiacy trenowali w Gutowie, a zajęcia przeplatane były kolejnymi sparingami. Po porażce 0:1 z rezerwami Lecha Poznań we Wronkach czerwono-biało-czerwoni wygrali 1:0 z Sokołem Aleksandrów Łódzki (gol Daniela Mąki), by na koniec miesiąca zremisować 2:2 z Elaną Toruń (bramki Macieja Kazimierowicza i Michała Millera). Jeśli chodzi o kadrę łodzian, kontrakty z klubem za porozumieniem stron rozwiązali Marcin Krzywicki i Patryk Baran, a ostatniego dnia lipca umowę z Widzewem podpisał 19-letni obrońca Marcin Pigiel.

20 lipca doszło do bardzo ważnych zmian w strukturze właścicielskiej Widzewa. Na mocy podpisanej umowy inwestycyjnej, posiadaczem 79 procent akcji nowo utworzonej spółki Widzew Łódź SA stała się firma deweloperska Murapol. 21 procent udziałów trafiło do Stowarzyszenia RTS Widzew. - W imieniu Murapolu chciałbym serdecznie podziękować Stowarzyszeniu za okazane nam zaufanie. Po kilku miesiącach negocjacji udało nam się dojść do porozumienia, na mocy którego zainwestujemy w Widzew. Dziękujemy wszystkim kibicom - zarówno tym, którzy głosowali "za" w różnych ankietach dotyczących naszego wejścia do klubu, jak i tym, którzy byli przeciw, bo druga grupa daje nam dodatkową mobilizację do tego, żeby udowodnić, że  dobrze się spiszemy w roli współwłaściciela Widzewa - mówił na konferencji prasowej prezes Murapolu Michał Sapota.

Warto też wspomnieć, że w lipcu w Zelowie rozegrano II Memoriał im. Krzysztofa Surlita, w którym wzięła udział redakcja oficjalnej strony Widzewa, wsparta przez Macieja Humerskiego, trenera Jakuba Grzeszczakowskiego i kierownika Marcina Pipczyńskiego.

Newsy z lipca:

Widzew oficjalnie rozpoczął przygotowania do sezonu

Memoriał Krzysztofa Surlita - emocje, gwiazdy, pamięć

Widzew śrubuje własny dzienny rekord sprzedaży karnetów!

„Kazik” z nowym kontraktem

Bartłomiej Niedziela podpisał kontrakt z Widzewem

Polonia pokonana - zadanie wykonane

Widzew z nowym fizjoterapeutą

Optymistyczne zwycięstwo w Nieborowie

Rekord sprzedaży karnetów poprawiony!

Murapol S.A. oficjalnie współwłaścicielem Widzewa


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewska choinka 07.12.2019

Widzewska choinka 07.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela