Aktualności

Dwaj kapitanowie odchodzą z Widzewa

Adrian Budka i Marcin Nowak nie przedłużą kontraktów z Widzewem.

W środę 28 czerwca włodarze Widzewa spotkali się z dwoma doświadczonymi piłkarzami, by podjąć decyzję o ich przyszłości. W wyniku rozmów klub nie zdecydował się przedłużyć wygasających z końcem czerwca umów Marcina Nowaka i Adriana Budki. Zawodnicy ci w czwartek i piątek nie będą już trenować z zespołem.

Marcin Nowak, wychowanek Pilicy Tomaszów Mazowiecki, był w minionej rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 jednym z podstawowych defensorów zespołu trenera Przemysława Cecherza, notując 10 występów, w których zdobył jednego gola. Biorąc także pod uwagę poprzednie sezony z ubiegłej dekady, 38-letni obrońca zagrał łącznie w 59 spotkaniach jako zawodnik czerwono-biało-czerwonych - w rozgrywkach ligowych oraz pucharowych (Puchar Polski, Puchar Ekstraklasy).

Drugi z wymienionych zawodników, Adrian Budka, rozegrał w barwach Widzewa ponad 200 spotkań, a debiut jako łódzki zawodnik zaliczył jesienią 1998 roku. Później kilkukrotnie wracał do klubu, stając się jednym z ważniejszych ogniw drużyny, którą prowadziło wielu trenerów. W 2015 roku Budka dołączył do Widzewa, kiedy ten zaczynał swoją odbudowę od IV ligi i wydatnie pomógł zespołowi w awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. W ostatnim sezonie 37-letni skrzydłowy wystąpił w 27 meczach, w których zdobył dwie bramki.

Nowak i Budka wiosną, wspólnie z Patrykiem Wolańskim stanowili trójkę kapitańską pierwszej drużyny Widzewa. Serdecznie dziękujemy Marcinowi oraz Adrianowi za ważny wkład w odbudowę drużyny i wszystkie lata spędzone w klubie.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Siarka Tarnobrzeg - Widzew Łódź 20.04.2019

Siarka Tarnobrzeg - Widzew Łódź 20.04.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 54
2 Widzew Łódź 50
3 Olimpia Grudziądz 47
4 Elana Toruń 47
5 GKS Bełchatów 45
6 Górnik Łęczna 43
7 Stal Stalowa Wola 41
Pełna tabela