Aktualności

Drużyna Widzewa zaprezentowała się kibicom

W środowy wieczór na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 odbyła się przedsezonowa prezentacja pierwszej drużyny Widzewa Łódź.

Mimo niesprzyjającej pogody i cały czas padającego deszczu zebrani na stadionie przy al. Piłsudskiego kibice stworzyli energetyczną, radosną atmosferę, przy której piłkarze, sztab szkoleniowy i medyczny kolejno wybiegali na murawę i witali się z publicznością. Przy okazji światło dzienne ujrzały nowe trykoty Widzewa na sezon 2021/2022 - w kolorze czerwonym, białym i czarnym, a także błękitne trykoty bramkarskie.

Podczas prezentacji poinformowano, że kapitanem czerwono-biało-czerwonych będzie Daniel Tanżyna. W radzie drużyny znaleźli się również Mateusz Michalski, Paweł Zieliński, Krystian Nowak i Patryk Stępiński. - Mam nadzieję, że w nowym sezonie będziecie nas dopingować tak jak do tej pory, czyli najlepiej na świecie - powiedział Daniel Tanżyna kibicom.

Dla zgromadzonych w Sercu Łodzi fanów przygotowano też pewnego rodzaju niespodziankę. Oficjalnie jako piłkarz Widzewa zaprezentowany został Portugalczyk Fabio Nunes, który dosłownie kilkadziesiąt minut przed prezentacją podpisał z łódzkim klubem dwuletni kontrakt.

Po piłkarzach na murawę stadionu przy al. Piłsudskiego wybiegł sztab szkoleniowy i medyczny. - Chciałbym, żeby to hasło "Zawsze w 12!" było z nami wszystkimi zarówno w meczach domowych, jak i na wyjazdach. Na pewno ta ekipa z dumą będzie nosić te koszulki - powiedział trener Janusz Niedźwiedź.

Głos zabrał także większościowy udziałowiec Widzewa Tomasz Stamirowski i prezes Mateusz Dróżdż. - To nasz klub, nasz stadion i nasza drużyna. Kosztowało nas wiele trudu, by zbudować na nowy sezon taki zespół i mam nadzieję, że boisko potwierdzi, że dokonaliśmy słusznych wyborów. Gramy w 12 - z dedykacją dla wszystkich, którzy wspierają klub - mówił Tomasz Stamirowski.

- Wielki Widzew zbudujemy tylko wtedy, gdy będziemy działać wszyscy razem - piłkarze, kibice, sponsorzy i wszyscy, którzy mają widzewskie serca. Wspierajcie tę drużynę, także w trudnych chwilach - apelował Mateusz Dróżdż.

Na koniec wykonano wspólne zdjęcie drużyny i zebranych na trybunie D fanów.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Polonia Warszawa (U-17) 18.09.2021

Widzew Łódź - Polonia Warszawa (U-17) 18.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela