Aktualności

Drugoligowiec sprawdzi widzewiaków - zapowiedź meczu z Polonią Bytom

Przygotowania do rundy wiosennej nabierają tempa. Już w środę podopieczni Przemysława Cecherza rozegrają kolejny mecz kontrolny. Tym razem ich umiejętności zweryfikuje drugoligowa Polonia Bytom.

Po sobotnim bezbramkowym remisie czerwono-biało-czerwonych czeka kolejny mecz kontrolny. Tym razem rywal teoretycznie będzie znacznie silniejszy. Łodzianie mierzyć się bowiem będą z drugoligową Polonią Bytom. Oba zespoły ostatni raz na ligowym froncie rywalizowały blisko sześć lat temu, w sezonie 2010/2011. Wtedy zarówno Widzew, jak i Polonia, występowały na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. W Łodzi Widzew wygrał 3:1. W Bytomiu zaś padł remis 2:2. W domowym meczu brał udział obecny kapitan łodzian - Adrian Budka. Był to ostatni sezon Polonii w ekstraklasie. Później klub ten wylądował nawet w trzeciej lidze, a obecnie gra poziom wyżej.

Polonia nie radzi sobie w obecnym sezonie za dobrze. Zawodnicy z Bytomia zamykają ligową tabelę z dziesięcioma punktami na koncie. Tak skromny dorobek spowodowany jest również odjęciem ośmiu punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych. Podopieczni Andrzeja Orzeszka tracą dziewięć punktów do bezpiecznego miejsca w tabeli.

W drużynie z Bytomia znaleźć można byłego gracza czerwono-biało-czerwonych. Jest nim bramkarz Matko Perdijić, który bronił barw Widzewa w sezonie 2014/2015. Nie brakuje również graczy, którzy mają za sobą występy w ekstraklasie jak: Patryk Stefański, Mateusz Słodowy czy Marek Szyndrowski.

Spotkanie rozpocznie się punktualnie o godzinie 11:00 w Gutowie Małym. Niestety, tym razem widzewska telewizja nie zagwarantuje transmisji live. Zmiany wyniku będzie można śledzić za pośrednictwem oficjalnego profilu klubu na portalu Facebook.

RTS Widzew Łódź - Polonia Bytom / 01.02.2017 r., godz. 11:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew - Skra (KULISY) 13.10.2018

Widzew - Skra (KULISY) 13.10.2018

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 33
2 Elana Toruń 28
3 GKS Bełchatów 24
4 Olimpia Grudziądz 24
5 Radomiak Radom 21
6 Znicz Pruszków 21
7 Stal Stalowa Wola 20
Pełna tabela