Aktualności

Drobne urazy Marcela Pięczka i Mateusza Malca

Na jednym z ostatnich treningów Marcel Pięczek nabawił się niegroźnej kontuzji, która wyłączy go z treningów na najbliższe 2-3 tygodnie. W podobnej sytuacji znalazł się Mateusz Malec.

19-letni lewy obrońca, który o miejsce w składzie rywalizuje ze swoim rówieśnikiem Kornelem Kordasem, rozegrał w tym sezonie dziewiętnaście spotkań, w tym dwanaście w wyjściowym składzie. Na kolejny będzie musiał zaczekać około 2-3 tygodnie, ponieważ tyle potrwać powinna w jego przypadku przerwa spowodowana drobnym urazem mięśniowym.

W tym czasie jego miejsce w szerokiej kadrze pierwszego zespołu zajmie Filip Becht, piłkarz Akademii Widzewa, który występuje na tej samej pozycji, co Pięczek. Rok młodszy Becht ma już na koncie treningi z pierwszą drużyną. Zimą pojechał nawet z zespołem na obóz przygotowawczy do Cetniewa.

W najbliższym czasie w treningach pierwszej drużyny uczestniczyć nie będzie mógł również Mateusz Malec, który zmaga się, podobnie jak Pięczek, z urazem mięśniowym. 17-latek nie jest jednak zgłoszony do rozgrywek, więc dotychczas nie był brany pod uwagę przy ustalania składu Widzewa na mecze II ligi.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela