Aktualności

Doświadczony sędzia poprowadzi mecz Widzewa w Rzeszowie

Arbitrem głównym sobotniego spotkania Resovii z Widzewem będzie 46-letni Mirosław Górecki.

Rozjemcą w Rzeszowie będzie doświadczony sędzia, który ponad 10 lat temu zadebiutował z gwizdkiem w ekstraklasie. Od tego czasu miał okazję prowadzić w najwyższej klasie rozgrywkowej mecze z udziałem Widzewa. Z pięciu tych spotkań łodzianie wygrali jedno (w październiku 2007 roku 1:0 z Groclinem Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski po bramce Stefano Napoleoniego), dwa zremisowali i tyle samo przegrali.

Mirosław Górecki prowadził też raz mecz Widzewa w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Czerwono-biało-czerwoni pokonali wówczas w Zabrzu Górnika 2:1 po golach Łukasza Grzeszczyka, a w ich składzie występowali między innymi Mariusz Stępiński, Patryk Stępiński czy Rafał Augustyniak. Z kolei pierwszy raz zetknął się z łodzianami w 2005 roku na zapleczu ekstraklasy (Widzew zremisował na wyjeździe 1:1 z Heko Czermno po bramce Rafała Pawlaka).

W poprzednim sezonie Górecki sędziował przede wszystkim w drugiej lidze, ale zaliczył też występy w III i I lidze. W obecnych rozgrywkach dotąd zanotował tylko dwa mecze - oba poziom niżej niż gra Widzew.

W sobotę w Rzeszowie na liniach asystować mu będą: Jarosław Mikołajewski i Zbigniew Szymanek, a sędzią technicznym będzie Bogdan Drobot. Spotkanie Widzewa z Resovią rozpocznie się 16 marca o 15:00.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

U20: Polska - Japonia 21.03.2019

U20: Polska - Japonia 21.03.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 44
2 Radomiak Radom 44
3 GKS Bełchatów 40
4 Elana Toruń 39
5 Olimpia Grudziądz 37
6 Stal Stalowa Wola 37
7 Górnik Łęczna 37
Pełna tabela