Aktualności

Doświadczony sędzia poprowadzi mecz Widzewa w Rzeszowie

Arbitrem głównym sobotniego spotkania Resovii z Widzewem będzie 46-letni Mirosław Górecki.

Rozjemcą w Rzeszowie będzie doświadczony sędzia, który ponad 10 lat temu zadebiutował z gwizdkiem w ekstraklasie. Od tego czasu miał okazję prowadzić w najwyższej klasie rozgrywkowej mecze z udziałem Widzewa. Z pięciu tych spotkań łodzianie wygrali jedno (w październiku 2007 roku 1:0 z Groclinem Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski po bramce Stefano Napoleoniego), dwa zremisowali i tyle samo przegrali.

Mirosław Górecki prowadził też raz mecz Widzewa w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Czerwono-biało-czerwoni pokonali wówczas w Zabrzu Górnika 2:1 po golach Łukasza Grzeszczyka, a w ich składzie występowali między innymi Mariusz Stępiński, Patryk Stępiński czy Rafał Augustyniak. Z kolei pierwszy raz zetknął się z łodzianami w 2005 roku na zapleczu ekstraklasy (Widzew zremisował na wyjeździe 1:1 z Heko Czermno po bramce Rafała Pawlaka).

W poprzednim sezonie Górecki sędziował przede wszystkim w drugiej lidze, ale zaliczył też występy w III i I lidze. W obecnych rozgrywkach dotąd zanotował tylko dwa mecze - oba poziom niżej niż gra Widzew.

W sobotę w Rzeszowie na liniach asystować mu będą: Jarosław Mikołajewski i Zbigniew Szymanek, a sędzią technicznym będzie Bogdan Drobot. Spotkanie Widzewa z Resovią rozpocznie się 16 marca o 15:00.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela