Aktualności

Dołącz do liceum mistrzów z Akademią Widzewa!

Młodzież szkolna kończąca edukację w VIII klasie staje przed wyborem szkoły średniej. Dla młodych sportowców ofertę klasy o kierunku piłka nożna przygotowała Akademia Widzewa wraz ze swoim partnerem, Szkołą Mistrzów Kokoro.

Zmiana środowiska szkolnego to duże wyzwanie dla młodych ludzi, którzy muszą zmierzyć się z poznaniem nowego otoczenia, nauczycieli i rówieśników. Ten moment jest ważny również dla młodych sportowców, którzy wchodzą w kluczowy wiek w kontekście swojego rozwoju i określenia ścieżki kariery, której finałem, dla części z nich, będzie praca jako zawodowy piłkarz. 

By osiągnąć taki cel potrzeba odpowiedniego balansu pomiędzy zwiększającymi się godzinami treningów, przestrzeganiem odpowiedniej diety, a obowiązkami szkolnymi. Z tego powodu Akademia Widzewa, razem ze swoim partnerem, Szkołą  Mistrzów Kokoro, otwiera nabór do klasy w liceum, o profilu piłka nożna. W programie klasy pojawi się rozszerzony język angielski oraz 2 rozszerzone przedmioty do wyboru z grupy: matematyka, język polski, historia, biologia, geografia.

Program nauczania będzie zawierał nie tylko treningi piłkarskie, które będą odbywać się na terenie ośrodka szkoleniowego przy ulicy Małachowskiego, ale również specjalistyczne treningi motoryczne odbywające się na terenie Szkoły Mistrzów Kokoro. Cały program treningowy jest zintegrowany z planem lekcji, co pozwoli na lepszą organizację dnia.

Kolejnym atutem jest to, że trenerzy Akademii pełnią również rolę nauczycieli w szkole. Pozwala to na efektywniejsze kontrolowanie postępów zawodników w nauce oraz regularny i sprawny kontakt na linii szkoła - klub - rodzice. Możliwość trenowania i bycie częścią Akademii będzie uzależnione od wyników osiąganych w nauce, co może stanowić motywujący bodziec dla młodych piłkarzy. 

Dołączenie do klasy tworzonej pod patronatem Akademii Widzewa pozwala rozwijać odpowiedzialność wobec stawianych wyzwań i obowiązków, odpowiednio planować rozkład dnia i dbać o swoje środowisko rozwoju. Taką możliwość otrzymają również uczniowie spoza Łodzi, którzy będą mogli funkcjonować w bursie. 

Szczegóły dotyczące rekrutacji do klasy o profilu piłka nożna w Kokoro znaleźć można na stronie: http://kokoro.szkola.pl/nabor.html. Zgłoszenia do  liceum ogólnokształcącego potrwają do 30 maja.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Widzew Łódź - GKS Tychy 19.09.2021

Tabela rozgrywek

1 Korona Kielce 22
2 Widzew Łódź 20
3 Sandecja Nowy Sącz 16
4 Miedź Legnica 15
5 Podbeskidzie Bielsko-Biała 15
6 GKS Tychy 15
7 ŁKS Łódź 14
Pełna tabela