Aktualności

Dobre wieści z PZPN

Osoby znajdujące się na liście izolacyjnej klubu ponownie przeszły badania na obecność COVID-19 w organizmach. PZPN potwierdził, że wszystkie wyniki były w normie. Widzew otrzymał również licencję na grę w II lidze.

To już trzecia seria badań ukierunkowanych na diagnostykę związaną z wykrywaniem koronawirusa. Piłkarze i pracownicy Widzewa, a także wszystkich innych klubów szczebla centralnego, czyli PKO Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi i II ligi, zgłoszeni do tak zwanej izolacji sportowej, przechodzili badania na obecność COVID-19 w ich organizmach przed wznowieniem treningów drużynowych, a następnie przed pierwszymi meczami ligowymi rozgrywanymi w ramach restartu rozgrywek.

Kolejna tura testów przeprowadzona została już po przystąpieniu do rywalizacji sportowej. Badania, którym poddani zostali w poniedziałek 22 czerwca widzewiacy, potwierdziły, że wszyscy zgłoszeni do nich przedstawiciele klubu są zdrowi. W związku z tym drużyna może w pełnym składzie kontynuować przygotowania do kolejnych meczów ligowych. Łodzianie mają do rozegranie jeszcze siedem spotkań - najbliższe w niedzielę 28 czerwca w Polkowicach z miejscowym Górnikiem.

***

W piątek 26 czerwca Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN wydała komunikat dotyczący licencji na grę w II lidze w sezonie 2020/2021. Widzew, choć walczy o awans do I ligi i jest liderem rozgrywek, musiał złożyć również wniosek licencyjny na grę w nowym sezonie rozgrywek, w których obecnie występuje. Klub z Al. Piłsudskiego otrzymał licencję na grę w II lidze bez zastrzeżeń.

W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej klubów (PRZECZYTAJ CAŁY KOMUNIKAT PZPN).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela