Aktualności

Dla dzieci z Widzewskim Charakterem

Widzew Łódź podejmuje szeroko zakrojoną współpracę z Fundacją "Krwinka" na rzecz dzieci, które toczą nierówną walkę z nowotworami i nierzadko pokazują w tych starciach Widzewski Charakter.

W dniu meczu z Resovią do Serca Łodzi została zaproszona prezes zarządu Fundacji "Krwinka", pani Elżbieta Budny, która była gościem honorowym podczas meczu 32. kolejki Fortuna 1 Ligi. Wizyta w Klubie była również okazją do podpisania wyjątkowego listu intencyjnego, na mocy którego Widzew Łódź i Fundacja rozpoczną wspólne działania na rzecz podopiecznych "Krwinki". W niedalekiej przyszłości chore dzieci odwiedzą zawodników podczas jednego z treningów, a w trakcie nowego sezonu rozpocznie się wielka zbiórka pieniędzy, która ma wspomóc leczenie podopiecznych "Krwinki".

Impulsem do zaproszenia "Krwinki" do sformalizowania współpracy były dobre relacje, jakie Fundację łączą od lat z Widzewem, ale także historia Kacpra z Sochaczewa (na zdjęciu głónym obok Krystiana Nowaka). Młodych chłopak w trakcie trwającej pandemii koronawirusa napisał do siedziby Klubu list, w którym opisał swoją historię sprzed lat. Kacper już od 6. roku życia jeździł na mecze Widzewa Łódź razem ze swoim wujkiem, ale po 9. urodzinach zachorował na białaczkę szpikową i został poddany intensywnemu leczeniu w szpitalu w Warszawie. Przez chemioterapię przygoda Kacpra z kibicowaniem łódzkiemu klubowi zahamowała, ale podczas pobytu w szpitalu spotkała go miła niespodzianka. W 2014 roku oddział szpitalny do chłopca przyjechało dwóch zawodników Widzewa - Krystian Nowak i Veljko Batrović. Piłkarze wręczyli dziecku gadżety i klubową koszulkę, a także podnieśli na duchu w jego niełatwej walce z chorobą.

Kacper po wizycie zawodników musiał przejść operację przeszczepu szpiku, która powiodła się w pełni. Chłopak wyzdrowiał i mógł wrócić do swojej pasji, jaką były wyjazdy za ukochaną drużyną. Młody kibic regularnie odwiedzał stadion łódzkiego klubu jeszcze w IV lidze, a następnie przez kolejne lata kupował karnet do Serca Łodzi. Przed meczem z Resovią udało się zrealizować marzenie dorosłego już chłopaka i doprowadzić do spotkania z Krystianem Nowakiem, któremu Kacper podziękował za wsparcie w trakcie choroby.

Takich młodych ludzi jak Kacper jest bardzo wielu. Toczą nierówną i niesprawiedliwą walkę o życie. Widzew Łódź w przeszłości wielokrotnie udowadniał na boisku, że zawsze trzeba grać o zwycięstwo do ostatniej minuty. Wielkie momenty, zwycięstwa w lidze i europejskich pucharach były wywalczone dzięki nieustępliwości i determinacji, czyli Widzewskiemu Charakterowi. Dziś chcemy wspierać dzieci, które też grają swoje mecze i pokazują niezłomny Widzewski Charakter w walce z chorobami nowotworowymi.

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi "Krwinka" powstała z inicjatywy rodziców dzieci cierpiących na choroby nowotworowe. Jednym z nich jest Elżbieta Budny, która niezmiennie pozostaje prezesem zarządu Fundacji. Jako organizacja pożytku publicznego,  Fundacja wspiera dzieci onkologicznie i hematologicznie chore. Posiada podopiecznych z różnych części kraju, ale najsilniej związała się z Ośrodkiem Pediatrycznym im. Marii Konopnickiej CSK UM w Łodzi, gdzie dzięki staraniom Fundacji i wielkiemu sercu darczyńców poprawiane są warunki leczenia małych pacjentów.

Od 1995 roku "Krwinka" objęła opieką tysiące chorych dzieci i ich rodziny - w ubiegłym roku pomogła ponad 1750 podopiecznym. Fundacja jest przede wszystkim dla nich, by w codziennych zmaganiach z ciężką chorobą nie czuli się osamotnieni. Pracownicy i wolontariusze "Krwinki" dają im tak potrzebne wsparcie i zrozumienie. Są z nimi, by wywoływać uśmiech, niosąc pełne worki radości, którymi chcemy wypełnić czas wolny w szpitalu. Czytają książki, organizują gry, zabawy, najróżniejsze akcje. Wolontariusze Fundacji, podobnie jak piłkarze i kibice Widzewa, noszą czerwone koszulki.

Wizyta piłkarzy Widzewa Łódź w szpitalu przy ulicy Spornej w 2020 roku.

Klub wielokrotnie uczestniczył w akcjach charytatywnych na rzecz podopiecznych Fundacji, przekazując widzewskie koszulki oraz inne pamiątki na licytacje prowadzone przez "Krwinkę" lub rodziny małych pacjentów. Piłkarze i pracownicy kilkukrotnie gościli z prezentami w szpitalu przy ulicy Spornej. Wspólnie z kibicami wręczali chorym dzieciom prezenty na Święta i Mikołajki. Piłkarze brali też udział w corocznym pikniku na terenia szpitala, a prezes Mateusz Dróżdż był gościem na balu charytatywnym Fundacji, podczas którego licytowano koszulkę pierwszej drużyny. Podopieczni Fundacji gościli także w Sercu Łodzi, które mieli okazję zwiedzać.

Wiecej na temat działań Fundacji "Krwinka" można przeczytać na oficjalnej stronie www.krwinka.org


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Miedź Legnica - Widzew Łódź 15.05.2022

Miedź Legnica - Widzew Łódź 15.05.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 74
2 Widzew Łódź 59
3 Arka Gdynia 58
4 Korona Kielce 55
5 Odra Opole 48
6 Chrobry Głogów 47
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela