Aktualności

Decydujące o awansie mecze w Telewizji Polskiej

TVP Sport i TVP3 transmitować w ramach 34. kolejki rozgrywek II ligi transmitować będą mecze zespołów, które zostały w grze o dwa miejsca premiowane bezpośrednim awansem.

Ekipa TVP Sport w sobotę gościć będzie w Legionowie, gdzie miejscowa Legionovia rywalizować będzie z aktualnie pierwszym w tabeli Górnikiem Łęczna. W tym samym czasie ośrodki regionalne TVP3 z Łodzi i Katowic transmitować będą odpowiednio mecze Widzewa Łódź ze Zniczem Pruszków i GKS-u Katowice z Resovią.

W związku z tym, mając dostęp do wszystkich trzech spotkań, które zadecydują o układzie końcowym w czubie tabeli TVP Sport przeprowadzi na swojej antenie (a także za pośrednictwem strony tvpsport.pl i aplikacji mobilnej) transmisję łączoną, w ramach której pokazywać będzie na bieżąco najważniejsze wydarzenia z Legionowa, Łodzi i Katowic.

Co ważne, sygnał łódzkiemu oddziałowi TVP 3 dostarczy WidzewTV, która tradycyjnie zapewni też bezpłatną transmisję z własnym studiem i komentarzem na otwartym kanale klubowej telewizji w serwisie YouTube (SUBSKRYBUJ). To już kolejny realizowany w ten sposób przekaz, będący efektem współpracy klubu i Telewizji Polskiej Oddział w Łodzi. Taka sytuacja miała już miejsce przy okazji domowych starć Widzewa z Lechem II Poznań (3:2) i Stalą Stalowa Wola (3:0).

Spotkanie łodzian ze Zniczem Pruszków, podobnie jak wszystkie mecze ostatniej 34. kolejki rozgrywek II ligi w sezonie 2019/2020, rozpocznie się w sobotę 25 lipca o godzinie 17:00.

W walce o dwa premiowane bezpośrednim awansem do I ligi miejsca pozostają Górnik Łęczna (60 punktów), Widzew Łódź (59) i GKS Katowice (58). Trzecia na koniec fazy zasadniczej drużyna zagra, razem z trzema kolejnymi zespołami w tabeli, w dwuetapowych barażach o ostatnie wolne miejsce na zapleczu ekstraklasy.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela