Aktualności

Dawid Kamiński: Widać efekty w postaci bramek i zwycięstw

Zawodnik, który w niedzielnym meczu towarzyskim z KS Sand-Bus Kutno wywalczył rzut karny, jest zadowolony z efektów pracy, którą zespół wykonał w okresie przygotowawczym.

W niedzielę piłkarze Przemysława Cecherza rozegrali ostatni, zimowy mecz kontrolny. Czerwono-biało-czerwoni wygrali z KS Sand-Bus Kutno 2:0. Zwycięstwo łodzian mogło być jeszcze okazalsze, gdyby Marcin Krzywicki wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Dawidzie Kamińskim: - Na początku szukałem podania do wbiegającego kolegi, jednak później kiedy podjąłem decyzję o strzale okazało się, że obrońca był szybszy. Wyszło jak wyszło - wspomina młody pomocnik.

Kamiński pozytywnie ocenia występ całego zespołu w niedzielnym meczu. Podkreśla fakt, że to kolejny zwycięski pojedynek, w którym Widzew nie stracił bramki: - Mecz oceniam bardzo dobrze. Zaczęliśmy wreszcie regularnie zdobywać bramki. Cieszy zarówno wygrana, jak i postawa całego zespołu. Znowu zagraliśmy na zero z tyłu. Filozofia, którą trener nam wpoił w okresie przygotowawczym powoli przynosi rezultaty. Staramy się wszystko sumiennie realizować. Widać efekty w postaci bramek i zwycięstw - tłumaczył.

Cały czas w zespole trwa rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie na pierwszy mecz rundy wiosennej ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki: - Każdy walczy o to, żeby wybiec w pierwszej jedenastce w meczu inaugurującym rozgrywki III ligi. Trener ma już pewnie w głowie to wszystko poukładane. My musimy wychodzić na boisko, zawsze dawać od siebie pełne sto procent dla drużyny i w ten sposób udowadniać swoją wartość - mówił "Kamyk".


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening przy ul. Małachowskiego 19.09.2019

Trening przy ul. Małachowskiego 19.09.2019

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 21
2 Stal Rzeszów 19
3 Widzew Łódź 18
4 Resovia 17
5 GKS Katowice 17
6 Garbarnia Kraków 16
7 Znicz Pruszków 16
Pełna tabela