Aktualności

Dawid Kamiński: Byliśmy stroną dominującą

Pewnym zwycięstwem 4:1 nad Sokołem KONSPORT Aleksandrów Łódzki zakończył sezon 2016/2017 zespół Widzewa Łódź, który ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu w tabeli III ligi, grupy I. Zdaniem pomocnika, Dawida Kamińskiego, ważnym atutem drużyny jest uniwersalność i wynikająca z niej wymienność.

Mimo, że środowe zwycięstwo Widzewa nie miało już wpływu na pozycję w tabeli, łodzianie podeszli do meczu w pełni zdeterminowani i skoncentrowani, grając ofensywną piłkę. Przełożyło się to na cztery bramki - to największa liczba goli zdobytych przez Widzew jako gospodarz na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego. - Presja jest zawsze. Wprawdzie zawiedliśmy kibiców końcówką sezonu, ale już od poprzedniego meczu lepiej realizujemy założenia, jakie trener nakreśla przed pierwszym gwizdkiem. Niestety w Ostródzie straciliśmy bramkę ze stałego fragmentu gry, a w konsekwencji trzy punkty. Nie chcieliśmy doprowadzić do powtórki takiej sytuacji. Oprócz jednego błędu na początku stwarzaliśmy sytuacje, które wykorzystaliśmy. Byliśmy stroną dominującą - powiedział po spotkaniu Dawid Kamiński. - Trochę przespaliśmy początek meczu, ale zachowaliśmy chłodne głowy. Wiedzieliśmy co chcemy grać kontynuował.

Zdaniem piłkarza zespołu trenera Przemysława Cecherza, okazały wynik w meczu z Sokołem KONSPORT Aleksandrów Łódzki był również efektem minimalnej liczby niewymuszonych błędów. To w konsekwencji zapewniło płynność w grze, dzięki której widzewiacy mogli realizować założenia szkoleniowca. - Nie ustrzegliśmy się błędów, także tych technicznych, ale one zdarzają się w każdym meczu. Najważniejsze to zniwelować je do minimum. Nam się to udało - cztery razy pokonaliśmy dzięki temu bramkarza rywali - stwierdził piłkarz Widzewa, który zwrócił uwagę na jeszcze jeden aspekt dotyczący gry swojego zespołu.

- W naszym zespole jest duża wymienność i uniwersalność. Nie boimy się indywidualnie brać gry na siebie. Cała drużyna pracowała na bramki, dlatego mieliśmy różnych strzelców goli - zauważył Kamiński.

Po zakończeniu spotkania, piłkarze tradycyjnie podeszli do kibiców, którzy podziękowali zawodnikom za walkę w całym sezonie. Fani zgromadzeni na sektorze "D" wyrazili również poprzez skandowanie nadzieję, że najbliższy sezon w III lidze będzie ostatnim na tym poziomie rozgrywkowym w wykonaniu Widzewa. - Nikt z nas nie chce więcej Widzewa w III lidze, a okrzyk kibiców na sam koniec to dla mnie dodatkowy motywator na przyszły sezon - zapowiedział zawodnik czerwono-biało-czerwonych.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela