Aktualności

Daniel Villanueva piłkarzem Widzewa Łódź

23-letni Hiszpan Daniel Villanueva we wtorek podpisał z Widzewem Łódź umowę na dwa lata z opcją przedłużenia o rok.

Daniel Villanueva jest wychowankiem akademii FC Villarreal, w której grał w zespołach juniorskich. W tym czasie zaliczył debiuty w reprezentacjach Hiszpanii U16 i U17. Grał m.in. w eliminacjach mistrzostw Europy U17, w których strzelił jednego gola - w meczu przeciwko Słowacji, wygranym przez Hiszpanów 3:1. W eliminacjach tych dwukrotnie nosił opaskę kapitana swojej kadry. Z Villarreal trafił do Recreativo Granada - tam jednak najpierw nie grał podczas zawieszenia rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa, a później doznał kontuzji.

Daniel Villanueva przez kilka dni uczestniczył w treningach pierwszego zespołu Widzewa Łódź. Po pozytywnej opinii sztabu szkoleniowego przeszedł badania medyczne, a we wtorek 10 sierpnia podpisał z łódzkim klubem dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o rok.

- Jestem szczęśliwy, że podpisałem umowę z klubem z tak bogatą historią. Mam nadzieję, że razem z drużyną zrealizujemy postawione przed nami cele. Zostałem przyjęty bardzo dobrze przez drużynę, która pomaga mi zaadaptować się w klubie. Miałem okazję zobaczyć dwa mecze zespołu, koledzy odnieśli dwa zwycięstwa i byłem pod wrażeniem gry drużyny, a także atmosfery stworzonej przez kibiców Widzewa - powiedział Daniel Villanueva.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Zawsze w 13 - Widzew gra z biznesem

Zawsze w 13 - Widzew gra z biznesem

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 GKS Tychy 22
4 Miedź Legnica 21
5 Arka Gdynia 20
6 Sandecja Nowy Sącz 19
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
Pełna tabela