Aktualności

Daniel Tanżyna w programie Nasz Widzew: Warunki w Turcji są doskonałe

W najnowszym odcinku audycji "Nasz Widzew" kibice mogli posłuchać pierwszego raportu ze zgrupowania w Turcji oraz wywiadów z Przemysławem Kitą i Krystianem Nowakiem.

Piłkarze Widzewa w niedzielę wyruszyli w podróż do Turcji, gdzie rozpoczęli drugi tegoroczny obóz przygotowawczy. - Warunki na miejscu są bardzo dobre. Świetnie przygotowana murawa i hotel. Wszystko to sprawia, że obóz zapowiada się doskonale i możemy spokojnie przygotowywać się do rundy wiosennej. Treningi są bardzo konkretne, podczas których szlifowaliśmy elementy taktyczne. Pomimo trudów podróży, dobrze trenowało się na tej zielonej murawie - mówił Daniel Tanżyna wprost z ośrodka treningowego w miejscowości Alanyi.

W audycji można było też posłuchać wywiadów z Przemysławem Kitą i Krystianem Nowakiem, czyli z zawodnikami, którzy w sparingu z KKS-em Kalisz doznali kontuzji kolan. - Po diagnozie lekarskiej poczułem szok, zupełnie nie tak wyobrażałem sobie mój powrót do Widzewa. Bardzo czekałem na pierwszy mecz, ale niestety czeka mnie pauza i będę musiał przejść zabieg. Pozostaje mi oglądanie spotkań z perspektywy trybun i wsparcie drużyny. Myślę, że tak trudna kontuzja wzmocni mnie psychicznie. To dla mnie moment, który muszę przetrwać i mam nadzieję, że doda mi sił w przyszłości. Początkowo wydawało się, że z moim kolanem jest wszystko w porządku, ale rezonans potwierdził problemy z wiązadłami krzyżowymi - powiedział Nowak w rozmowie z Piotrem Galińskim i Marcinem Tarocińskim.

W podobnym tonie wypowiedział się Przemysław Kita. - Wyobrażałem sobie, że teraz będę trenował w Turcji na ładnych murawach, ale niestety zostałem w Polsce. Mój uraz jest szansą dla kolegów z drużyny, którzy będą mieli okazję, żeby pokazać się z dobrej strony. Teraz czekam na zabieg, a najbliższe pół roku spędzę na rehabilitacji - dodał kontuzjowany skrzydłowy.

Cały 19. odcinek programu "Nasz Widzew" można odsłuchać na kanale klubowej telewizji WidzewTV, na platformie Youtube i na stronie internetowej Radia Łódź.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 12.03.2020

Trening 12.03.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela