Aktualności

Daniel Tanżyna: Jesteśmy bardzo niezadowoleni

Doświadczony obrońca Widzewa był w sobotę blisko strzelenia bramki Garbarni, ale ostatecznie po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek, a łodzianie zremisowali z krakowianami 1:1.

Daniel Tanżyna miał w ostatnim meczu szansę otworzyć wynik spotkania, kiedy tuż po zmianie stron uderzał piłkę głową, ale ta odbiła się od słupka i wróciła na boisko. - Dochodzę faktycznie do tych sytuacji, koledzy dogrywają mi dobre piłki, ale brakuje kropki nad "i". Tyle, że zaczynamy tymi stałymi fragmentami stwarzać zagrożenie - zauważył 29-letni obrońca w pomeczowej rozmowie w studiu WidzewTV.

Dziesięć minut później czerwono-biało-czerwoni wyszli wreszcie na prowadzenie, ale nie cieszyli się z niego długo. Rywale odpowiedzieli po zaledwie pięciu minutach. - Poszła silna piłka w pole karne i przeszła praktycznie całą bramkę. Nie widzieliśmy ostatniego zawodnika Garbarni na długim słupku, a ten sfinalizował akcję i doprowadził do remisu. Nie możemy tracić takich bramek - przyznał Tanżyna, który nie próbował szukać w tej sytuacji wymówek.

Widzewiacy, choć po spotkaniu z Garbarnią są mocno niepocieszeni, nie załamują rąk. Wiedzą, że takich meczów jak z krakowianami będzie więcej i muszą zrobić wszystko, żeby sięgać w nich po zwycięstwo, zwłaszcza że stwarzają sobie coraz więcej okazji bramkowych. W sobotnim starciu oddali aż szesnaście strzałów przy ledwie pięciu rywali.

- Mecz z Garbarnią należał do tych z gatunku naprawdę ciężkich. Mieliśmy dwa słupki. Szkoda. Mogliśmy wygrać, dlatego jesteśmy po tym meczu bardzo niezadowoleni. Czekamy teraz na następne spotkania. Musimy punktować. Mamy jasny cel. Dalej jesteśmy pełni wiary i optymizmu - podkreślił Daniel Tanżyna, który akurat w najbliższym meczu, z Lechem II Poznań, będzie musiał pauzować za cztery żółte kartki w sezonie.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Słoneczny poniedziałek w Alanyi 17.02.202

Słoneczny poniedziałek w Alanyi 17.02.202

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela