Aktualności

Daniel Świderski: Presja musi nas mobilizować

Napastnik, który latem dołączył do Widzewa Łódź, przyznaje, że nazwisko nowego szkoleniowca budzi wielki szacunek. Zaznacza też, że presja towarzysząca drużynie powinna mobilizować zawodników, do jak najlepszej gry.

Franciszek Smuda zastąpił na stanowisku trenera piłkarzy Widzewa Przemysława Cecherza. Były selekcjoner reprezentacji Polski zadebiutuje w nowej roli w meczu 2. kolejki III ligi przeciwko Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki. - Nowy trener zawsze ma nowe spojrzenie. Daje piłkarzom dodatkowy bodziec do jeszcze cięższej pracy. Tym bardziej, jeśli mówimy o kimś tak doświadczonym jak Franciszek Smuda. To nazwisko mówi samo za siebie. Na pewno ma inny styl pracy niż trener Cecherz. Musieliśmy bardzo szybko przystosować się do nowych zasad i nowej wizji - tłumaczył Daniel Świderski.

Porażka Widzewa Łódź z Victorią Sulejówek była największą niespodzianką 1. kolejki rozgrywek I grupy III ligi. O wyniku sobotniego spotkania przesądziły trzy minuty. Świderski zaznacza, że podobne sytuacje nie mogą mieć już miejsca. - Pierwszy mecz kompletnie nam nie wyszedł. Zagraliśmy bardzo słabo i straciliśmy ważne trzy punkty. W kontekście walki awans to był bolesny falstart. Nie możemy sobie więcej pozwolić na taką postawę i stratę punktów. Tym bardziej, że po drugiej stronie stał beniaminek trzeciej ligi. Presja, która nam towarzyszy, nie może nam plątać nóg. Ona musi nas mobilizować. Mam nadzieję, że dokładnie tak będzie w meczu ze Świtem - przekonywał napastnik.

Spotkanie ligowe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki już w sobotę na stadionie przy alei Piłsudskiego 138. Początek o godzinie 19:10.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pierwszy trening 12.06.2019

Pierwszy trening 12.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela