Aktualności

Daniel Mąka: Nie takie scenariusze już widzieliśmy

Choć w niedzielę w Bielsku Podlaskim łodzianie kontrolowali przebieg spotkania mieli świadomość, że nie mogą sobie pozwolić nawet na moment dekoncentracji.

Po niedzielnym zwycięstwie 1:0 nad Turem Bielsk Podlaski piłkarze Widzewa Łódź byli zadowoleni z punktów, ale nie ukrywali, że goryczy do tego zwycięstwa dodał brak skuteczności. - Wygraliśmy zasłużenie, ale co więcej po takim meczu można powiedzieć... Zabrakło skuteczności, bo sytuacji było multum. Szkoda, że nie strzeliliśmy więcej bramek, bo grałoby się pewnie łatwiej - powiedział Daniel Mąka. - Trzeba się cieszyć, że dochodzimy do sytuacji bramkowych. W Zambrowie wygraliśmy w takim samym rozmiarze, a okazji strzeleckich było naprawdę mało - dodał.

Mąka na boisku pojawił się w 73. minucie meczu, zmieniając Mateusza Michalskiego. Mimo roli zmiennika doświadczony pomocnik podkreślił, że jest cierpliwy i cieszy się każdą minutą spędzoną na boisku. - Cieszę się, że zagrałem w większym wymiarze czasowym. Cierpliwość czasami popłaca i to powinno cechować każdego piłkarza, zarówno tego z pierwszego składu, jaki i tego, który częściej siedzi na ławce w danym momencie - powiedział.

Jednobramkowe prowadzenie wystarczyło, żeby piłkarze Widzewa ułożyli niedzielne spotkanie pod swoje dyktando. Łodzianie kontrolowali przebieg niedzielnego meczu od początku do końca. - Z perspektywy ławki, a później rozgrzewki miałem świadomość, że jeśli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, to rywale nie są w stanie nam zagrozić. Oczywiście nie takie scenariusze już widzieliśmy, dlatego trzeba było być skoncentrowanym do końca. Najważniejsze są trzy punkty, nieważne w jakim stylu - podsumował.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Olimpia Elbląg - Widzew Łódź 17.08.2019

Olimpia Elbląg - Widzew Łódź 17.08.2019

Tabela rozgrywek

4 Znicz Pruszków 9
5 Stal Rzeszów 9
6 Olimpia Elbląg 8
7 Widzew Łódź 7
8 GKS Katowice 6
9 Błękitni Stargard 6
10 Górnik Łęczna 5
Pełna tabela