Aktualności

Daniel Mąka na dłużej w strukturach Akademii Widzewa

Doświadczony pomocnik dalej będzie wspierał młodszych kolegów z drużyny Widzewa II Łódź. 34-latek podpisał nową umowę z Klubem z al. Piłsudskiego 138. Kontrakt będzie obowiązywał przez rok, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Daniel Mąka w styczniu 2021 roku, po zakończeniu przygody z pierwszą drużyną czterokrotnego mistrza Polski, dołączył do drużyny rezerw. Zawodnik w znaczący sposób pomógł wiosną awansować do IV ligi, a w obecnym sezonie drużyna Widzewa II udanie zakończyła rozgrywki, awansując do finału wojewódzkiego Pucharu Polski i zajmując jako beniaminek 4. miejsce w tabeli.

W sobotę, po ostatnim meczu sezonu IV ligi, Daniel Mąka podpisał nowy, roczny kontrakt z opcją przedłużenia na sezon 2023/2024. - Bardzo cieszę się, że podpisałem nową umowę. Na razie na rok, ale przy spełnieniu pewnych zapisów może być wydłużona, co daje mi poczucie stabilizacji. W tym sezonie razem z drużyną pokazaliśmy się z dobrej strony, a naczelnym celem na kolejny sezon jest pomoc młodym chłopakom dostać się do pierwszej drużyny. Środkiem do realizacji tego zadania będzie awans do wyższej ligi i chcę się z tym wyzwaniem zmierzyć - powiedział Daniel Mąka chwilę po podpisaniu umowy.

Zawodnik łączy grę w drugim zespole Klubu z al. Piłsudskiego 138 z poszerzaniem kwalifikacji trenerskich i pracą w roli asystenta trenera w Bloku B Akademii Widzewa Łódź. W maju Daniel Mąka ukończył kurs UEFA B.

Dłuższą rozmowę z doświadczonym pomocnikiem i trenerem Akademii Widzewa bedzie można odsłuchać w środę 23 czerwca w radiu Widzew.FM, w programie Młodzieżówka. Początek już o godz. 9:15.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 25.06.2022

Widzew Łódź - GKS Tychy 25.06.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 77
2 Widzew Łódź 62
3 Arka Gdynia 61
4 Korona Kielce 56
5 Odra Opole 51
6 Chrobry Głogów 50
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela