Aktualności

Damian Kostkowski: Zawsze trzeba wymagać od siebie więcej

Sobotni mecz z Victorią Sulejówek Damian Kostkowski rozpoczął w pierwszym składzie. Choć jest zadowolony ze swojej postawy, przyznaje, że kilka mankamentów będzie musiał poprawić.

Widzew Łódź pokonał na inaugurację rundy wiosennej Victorię Sulejówek 2:0. Po ciężkim okresie przygotowawczym pod okiem Franciszka Smudy modyfikacji uległa wyjściowa jedenastka czerwono-biało-czerwonych. Jednym z tych, którzy wywalczyli sobie zimą miejsce w składzie, jest Damian Kostkowski. - Zawsze trzeba wymagać od siebie więcej. Na pewno dostrzegam parę mankamentów w swojej postawie. Postaram się wyciągnąć wnioski i w następnym meczu nie popełniać już tych samych błędów - przyznał.

Rosły obrońca jest zadowolony z postawy zespołu, ale zapewnia, że zaraz po końcowym gwizdku sędziego drużyna myślami była już przy następnym ligowym rywalu. - Wykonaliśmy plan, ale zwłaszcza ta pierwsza połowa nie wyglądała tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Jednak na drugą część gry wyszliśmy w zupełnie innym nastawieniu i przejęliśmy kompletnie inicjatywę. Pierwsze zadanie zostało wykonane, więc myślami kierujemy się już w stronę następnego, które nazywa się Świt Nowy Dwór Mazowiecki - dodał.

Kostkowski zaznacza, że widzewiacy powinni pracować zadaniowo, nie oglądać się na innych, ani spoglądać przesadnie daleko do przodu. - My naprawdę podchodzimy do tego spokojnie. Nie oglądamy się na innych, skupiamy się na sobie. Jeśli nie stracimy głowy, to wygramy tę ligę. Wiemy jak wyglądała runda jesienna. Mimo dobrej gry, nie udało nam się wygrać wszystkiego. Traciliśmy punkty w meczach, w których nie powinno się to wydarzyć. Dlatego teraz musimy krok po kroku realizować cele, a wtedy wszystko będzie szło po naszej myśli - podsumował.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wigilia Akademii Widzewa 12.12.2018

Wigilia Akademii Widzewa 12.12.2018

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 41
2 Widzew Łódź 39
3 Elana Toruń 36
4 GKS Bełchatów 34
5 Górnik Łęczna 34
6 Stal Stalowa Wola 31
7 Olimpia Grudziądz 31
Pełna tabela