Aktualności

Dla kogo kolejna runda Pucharu Polski? - zapowiedź meczu z KS Kutno

Łodzianie w trzeciej fazie turnieju rywalizować będą z kolejnym przeciwnikiem z niższej klasy rozgrywkowej.

Kolejne zmagania w łódzkim Pucharze Polski odbędą się w środę 7 października 2015, w ramach III rundy. Przeciwnikiem Widzewa Łódź będzie bardzo ofensywnie usposobiona drużyna KS Kutno.

Najbliższy rywal RTS w meczach domowych czy spotkania w ramach Pucharu Polski strzela bardzo dużo bramek. Stosunek zdobytych do straconych goli na swoim terenie w lidze okręgowej to aż 23-6, w pucharze sytuacja ma się jeszcze lepiej! Kutnowianie w dwóch meczach strzelili aż 15 bramek (z czego 13 wbili w II rundzie pucharu) i do tego nie stracili żadnej. Takie statystyki ukazują, wręcz destrukcyjny potencjał podopiecznych Sławomira Ryszkiewicza.

Łodzianie po zmianie sztabu trenerskiego nie wygrali jeszcze na wyjeździe. Siła ofensywna podopiecznych Marcina Pluski kilka tygodni temu została wzmocniona o bardzo bramkostrzelnego zawodnika - Kamila Zielińskiego, który już od pierwszych swoich występów pokazuje, że wie jak strzelać bramki. W ligowym meczu ze Stalą Głowno pozazdrościł wyczynów jednemu z reprezentantów Polski i postanowił wbić przeciwnikowi 4 gole. W meczu z drużyną z Kutna utalentowanego zawodnika w kadrze meczowej jednak zabraknie.

Widzewiacy mogą się jednak pochwalić stabilną i mocną formacją obronną, w której bardzo dobrze w roli stoperów spisują się: Michał Czaplarski, Vladimir Bednar oraz Damian Dudała. Poza tym przed sobą mają świetnego defensywnego pomocnika - Princewilla Okachiego, który niejednokrotne zatrzymywał ataki przeciwnika już w okolicach środka boiska, a następnie dogrywał do ustawionych z przodu kolegów. Co ciekawe, w bramce Widzewa Łódź stoi Michał Sokołowicz, który pochodzi z Kutna, a w sezonach od 2007/08 do 2013/14 grał w drużynie gospodarzy.

Mecz zapowiada się arcyciekawie i na pewno wiele można się po nim spodziewać. Spotkają się dwie drużyny z ambicjami i każda z nich będzie chciała wygrać. Czy "Najer" zatrzyma kolegów ze swojego byłego klubu? Ile bramek zobaczymy w tym meczu? Na te i wiele innych pytań otrzymamy odpowiedź już niedługo.

Spotkanie w ramach III rudny Pucharu Polski ŁZPN rozpocznie się 7 października 2015 roku o godzinie 15:30 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Kutnie, przy ulicy Kościuszki 26. Serdecznie zapraszamy.

Wszyscy na Widzew!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 25.05.2018

Trening 25.05.2018

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 69
2 Lechia Tomaszów Mazowiecki 67
3 Sokół Aleksandrów Łódzki 59
4 Polonia Warszawa 56
5 Kaczkan Huragan Morąg 48
6 Olimpia Zambrów 47
7 Świt Nowy Dwór Mazowiecki 46
Pełna tabela