Aktualności

Czwarte miejsce rocznika 2006 na Decathlon Cup

W niedzielę widzewiacy z rocznika 2006 zajęli czwarte miejsce na Decathlon Cup - turnieju, który odbył się przy ul. Wici 45 w Łodzi.

Zespół prowadzony przez duet Krzysztof Kaszuba - Marcin Tarociński, przystąpił do fazy grupowej mając w niej następujących przeciwników: ŁKS Łódź, SMS Łódź, Akademia Futbolu Tomasz Hajto oraz MSP WNS Łódź.

Pierwszym przeciwnikiem czerwono-biało-czerwonych byli piłkarze ŁKS. Widzewiacy zaczęli od mocnej ofensywy. W drugiej minucie po strzale Szymona Maciejewskiego Widzew objął prowadzenie. Nasi zawodnicy dalej nacierali na bramkę przeciwnika i już po kolejnych trzech minutach mogli prowadzić 2:0. Piłka po strzale Bartłomieja Chądzyńskiego z rzutu wolnego minimalnie przeszła jednak obok słupka. W siódmej i dziesiątej minucie swoje szanse na podwyższenie rezultatu miał Krystian Lachowski, ale jego strzały bronił bramkarz ŁKS.

Drugim rywalem Widzewa byli piłkarze SMS. Widzew wygrał ten mecz 2:0, dominując na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka. Pierwszy gol padł jednak dopiero w dziewiątej minucie. Pięknym rajdem zakończonym strzałem popisał się Glapiński. Minutę później widzewiacy podwyższyli prowadzenie za sprawą Lachowskiego. W dwóch pozostałych spotkaniach fazy grupowej padły dwa remisy - 0:0 z Akademią Futbolu Tomasza Hajto oraz 1:1 z WNS MSP. Tym samym nasi chłopcy wyszli z grupy z pierwszego miejsca.

W półfinale widzewiacy ulegli niestety, po rzutach karnych ŁKS 1:2. Podobnym scenariuszem zakończył się mecz o trzecie miejsce z Akademią Futbolu Tomasza Hajto. Czerwono-biało-czerwoni po bezbramkowym remisie w doliczonym czasie gry, musieli uznać wyższość rywala po konkursie rzutów karnych, przegrywając w nim 3:4 i ostatecznie zajmując czwarte miejsce w turnieju. Na uwagę zasługuje fakt, że młodzi piłkarze Widzewa nie przegrali żadnego meczu w regulaminowym czasie gry, co napawa dużym optymizmem przed dalszymi turniejami. Wielkie brawa dla chłopców za grę oraz walkę!

Wyniki WIdzewa na Decathlon Cup

Faza grupowa

Widzew Łódź - ŁKS Łódź 1:0

Widzew Łódź - SMS Łódź 2:0

Widzew Łódź - Akademia Futbolu Tomasz Hajto 0:0

Widzew Łódź - MSP WNS Łódź 1:1

Półinał

Widzew Łódź - ŁKS Łódź 0:0, k. 1:2

Mecz o trzecie miejsce

Widzew Łódź - Akademia Futbolu Tomasz Hajto 0:0, k. 3:4


Skład Widzewa na Decathlon Cup: Matłacki, Ławski, Chądzyński, Lachowski, Glapiński, Tarociński, Magacz, Wiśniewski, Majewski, Mroziński.

Źródło oraz fot.: Remigiusz Matłacki


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Polonia Warszawa 26.05.2018

Widzew Łódź - Polonia Warszawa 26.05.2018

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 69
2 Lechia Tomaszów Mazowiecki 67
3 Sokół Aleksandrów Łódzki 59
4 Polonia Warszawa 56
5 Kaczkan Huragan Morąg 48
6 Olimpia Zambrów 47
7 Świt Nowy Dwór Mazowiecki 46
Pełna tabela