Aktualności

Cztery widzewskie projekty w Budżecie Obywatelskim

Projekt rozbudowy stadionu, boiska przy Niciarnianej i Sępiej oraz "witacz" stadionu Widzewa to widzewskie projekty w budżecie obywatelskim Łodzi.

Po ubiegłorocznym sukcesie związanym ze zwycięskim projektem budowy pomnika Ludwika Sobolewskiego przed stadionem Widzewa, klub postanowił pójść za ciosem i zgłosić kolejne projekty do tegorocznego głosowania w Budżecie Obywatelskim Łodzi. 

Najbardziej imponujący ze złożonych projektów nosi tytuł "Opracowanie projektu budowlanego rozbudowy Stadionu Miejskiego przy Al. Piłsudskiego 138". Ostatnie miesiące pokazują, że nowy dom Widzewa nie jest w stanie pomieścić wszystkich kibiców chętnych do oglądania meczów na żywo nawet w trzeciej lidze. Aby umożliwić klubowi dalszy rozwój na poziomie jakiego oczekują kibice Widzewa, złożony został wniosek o opracowanie projektu budowlanego rozbudowy stadionu, która ma polegać na dobudowaniu drugiego poziomu nad trybunami B, C i D. Projekt został zarejestrowany pod numerem L0219 w budżecie ogólnołódzkim oraz wyceniony na blisko 2 mln zł. 

Kolejnym widzewskim projektem w Budżecie Obywatelskim jest modernizacja boiska przy ul. Niciarnianej. Boisko to w przeszłości było często wykorzystywane przez Widzew, ale w ostatnich latach niszczało. Projekt L0139 zakłada zbudowanie w tym miejscu boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz stworzenie internetowego systemu jego rezerwacji. Projekt ten został wyceniony na 1,5 mln zł. 

Drugie boisko powstać ma w okolicach stadionu przy ul. Sępiej. Niepełnowymiarowe boisko w założeniu z naturalną nawierzchnią przy stadionie Widzewa miało powstać pomiędzy parkingiem a ul. Sępią. W związku z analizą projektu, która już została przeprowadzona przez MOSiR, określono, że lokalizacja ta nie jest możliwa. W najbliższych dniach zostanie złożona korekta wniosku, która będzie wskazywała jako lokalizację teren pomiędzy ul. Sępią a ul. Widzewską. Projekt L0145 został wyceniony na 420 tys. zł. 

Ostatnim widzewskim projektem złożonym do najbliższego Budżetu Obywatelskiego jest "witacz" stadionu zlokalizowany na międzytorzu Al. Piłsudskiego na wysokości stadionu. "Witacz" będzie konstrukcją informującą o lokalizacji stadionu miejskiego wraz z wyświetlaczem prezentującym najbliższe imprezy, które na stadionie będą się odbywały. Czerwony witacz został wyceniony na 300 tys. zł i zarejestrowany pod numerem L0140.

Wszystkie widzewskie projekty zostały złożone do budżetu ogólnołódzkiego, z uwagi na to, że nie chcieliśmy aby duża ilość kibiców Widzewa wykorzystała wszystkie środki budżetów osiedlowych. Złożone wnioski są obecnie weryfikowane i oceniane. Mamy nadzieję, że wszystkie ze złożonych wniosków przejdą pozytywnie weryfikację i realnie wpłyną na otoczenie naszego nowego domu. 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewska choinka 07.12.2019

Widzewska choinka 07.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela