Aktualności

Czołowy drugoligowiec sprawdzi aktualną dyspozycję Widzewa

W środę w Uniejowie podopieczni Franciszka Smudy zmierzą się z Wartą Poznań. Dla łodzian będzie to drugi sparing w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2017/2018.

Na terenie Kompleksu Boisk Piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka zmierzą się w meczu kontrolnym dwa zespoły walczące o awans. Widzew Łódź zmierza do II ligi, z której przeskoczyć z kolei wyżej za pół roku zamierza trzecia w stawce poznańska Warta.

Ekipa ze stolicy Wielkopolski w środę rozegra już szósty w tym roku sparing, więc zgrywanie zespołu powinno iść jej coraz lepiej. Widzewiacy zaś dotychczas mierzyli się tylko z Termami Nerem Poddębice, wygrywając 5:2. Dla nich jednak sparingi na tym etapie przygotowań to przede wszystkim kolejne jednostki treningowe, a w dniu meczu, przed południem, czekają ich standardowe zajęcia, kolejne z przygotowanego na uniejowski obóz morderczego cyklu.

W starciu z Wartą piłkarze Widzewa mogą więc odczuwać trudy treningów. - Nie obawiamy się grać sparingu po takim wysiłku, bo to tak naprawdę kolejny trening. Mecze kontrolne przeplatane są ciężkimi zajęciami. Myślę jednak, że nie będzie przez to problemu z naszą grą - zapewnia Radosław Sylwestrzak, który drugoligową piłkę zna doskonale, jako były piłkarz Siarki Tarnobrzeg i Radomiaka Radom.

Łodzianie od poniedziałku przygotowują się do sezonu na pełnych obrotach, zaliczając dwa treningi dziennie. Najcięższe są zajęcia popołudniowe w hali, gdzie sztab szkoleniowy za każdym razem funduje piłkarzom kilkanaście rodzajów ćwiczeń mocno angażujących niemal każdą partię mięśni. Czy odbije się to postawie zawodników na boisku w sparingu?

- Myślę, że będziemy w stanie zaprezentować się całkiem nieźle. Mamy masażystów, odnowę biologiczną, więc do sparingu powinniśmy dojść do siebie. Nie zagramy oczywiście na pełnej świeżości, ale wierzę, że pokażemy się z dobrej strony - zapewnia dzielnie wykonujący kolejne zadania treningowe Michał Miller.

Środowe spotkanie odbędzie się na naturalnej nawierzchni. Łodzianie w tym roku trenowali głównie na sztucznej murawie, ale we wtorek, w ramach porannego treningu, oswajali się z boiskiem, na którym rozegrają mecz z poznaniakami. - Przypomnieliśmy sobie trochę, jak to jest grać na naturalnej nawierzchni, bo na pewno trochę się od tego odzwyczailiśmy - dodaje Miller.

Na zgrupowaniu w Uniejowie trener Franciszek Smuda ma do dyspozycji 24 piłkarzy. We wtorek do 23 zawodników szerokiej kadry pierwszego zespołu dołączył Rosjanin Danilo Salibjejewicz Ardzinba, który powinien dostać szansę zaprezentowania umiejętności w meczu z Wartą. Spotkanie Widzewa z trzecią aktualnie drużyną II ligi rozpocznie się o 16:00, a transmisję przeprowadzi WidzewTV (dostęp do transmisji uzyskać można na stronie tv.widzew.com).

Widzew Łódź - Warta Poznań / środa 7 lutego 2017 r., godzina 16:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela