Aktualności

Część piłkarzy już trenuje w stadionowej siłowni

Simonas Paulius, Marcel Pięczek, Michael Ameyaw, Kacper Falon i Jakub Kmita rozpoczęli przygotowania do sezonu pod okiem Michała Chmielewskiego. Po południu dołączyli Marcin Kozłowski i Tomasz Wełna.

Michał Chmielewski to nowy trener przygotowania fizycznego, który umowę z Widzewem podpisał miesiąc temu. Część zawodników już poznał, bo w przerwie świątecznej na stadionie ćwiczyli m.in. Kacper Falon i Radosław Sylwestrzak.

Teraz szkoleniowiec rozpoczął ćwiczenia z piątką zawodników. Simonas Paulius jest już gotowy do zwiększania obciążeń treningów po operacji i rehabilitacji kolana. - Na razie mogę trenować na jakieś 70 proc. Czeka mnie jeszcze konsultacja z lekarzem, czy w kolanie jest wszystko w porządku - mówi Litwin.

W ostatnim meczu w poprzednim roku urazu doznał Marcel Pięczek. Młody zawodnik musiał więc przejść odpowiednie zabiegi i odbyć rehabilitację. Teraz wcześniej rozpoczął treningi, by nadrobić zaległości.

Pozostali młodzi piłkarze, czyli Falon, Kmita i Ameyaw, pod okiem trenera Chmielewskiego mają poprawić się fizycznie. - Jest ciężko - przyznał najmłodszy, niespełna 18-letni Jakub Kmita.

- Zawsze lubiłem takie treningi - dodał Pięczek.

Pierwsze zajęcia trwały dwie godziny, piłkarze wyszli z nich zmęczeni, ale uśmiechnięci.

Niemal prosto z Zakopanego na treningi przyjechali Tomasz Wełna i Marcin Kozłowski. Razem z Mateuszem Michalskim Nowy Rok przywitali w Zakopanem. - Było jak z bajki. Mieliśmy mały, przytulny domek z widokiem na góry - opowiada Wełna. - Oczywiście trenowaliśmy zgodnie z rozpiską, było to zwykle 40 minut ciągłego biegu. Jednego dnia w drodze na kolejkę na Kasprowy Wierch tak padało, że byliśmy cali biali. Teraz już do 14 stycznia zostajemy w Łodzi i będziemy ćwiczyć na stadionie - dodaje. 

Na 14 stycznia jest bowiem zaplanowany pierwszy trening całej drużyny w 2019 r.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Niedziela na obozie w Opalenicy 23.06.2019

Niedziela na obozie w Opalenicy 23.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela