Aktualności

Czasy reaktywacji - Mateusz Michalski strzela i gra najwięcej

Od reaktywacji Widzewa minęło już 3,5 sezonu. Piłkarze, którzy pamiętają IV ligę i są też obecnie w zespole, to Marcin Pieńkowski Sebastian Zieleniecki. Kto od tego czasu rozegrał najwięcej spotkań i strzelił najwięcej goli?

Dzięki oddanym kibicom, których część założyła Stowarzyszenie RTS Widzew Łódź, klub rozpoczął odbudowę od IV ligi. W sezonie 2015/2016 w kadrze zespołu było w sumie 43 zawodników. Czterech w lidze nie zagrało ani razu, w tym Sebastian Zieleniecki, który wówczas leczył kontuzję.

- Najpierw jeszcze we Włoszech doznałem urazu i wróciłem do Polski. Tu przeszedłem rehabilitację i zimą 2016 roku Widzew zaproponował kontrakt. Pojechaliśmy na obóz, wszystko było w porządku i po powrocie chyba w ostatnim sparingu doznałem kolejnej kontuzji - wspomina Zieleniecki. - W połowie rundy wróciłem do treningów i wkrótce byłem gotowy do gry. Trener Marcin Płuska uznał, że nie będziemy ryzykować, bo byliśmy już pewni awansu. I pierwszy raz w Widzewie zagrałem już w III lidze.

Z zawodników, którzy są obecnie w kadrze, był jeszcze Marcin Pieńkowski. Rozegrał cztery spotkania i po sezonie odszedł do Neru Poddębice, potem grał jeszcze w Zjednoczonych Stryków, by rok temu wrócić na al. Piłsudskiego. - Byłem juniorem młodszym i chyba pięciu najlepszych z tej drużyny dostało szanse od ówczesnego szkoleniowca. Udało mi się przekonać trenera i zostałem w kadrze. Wtedy rzeczywiście więcej trenowałem niż grałem, ale czułem, że się piłkarsko rozwijam. W końcu udało mi się zadebiutować w seniorach - opowiada Pieńkowski.

Po awansie do III ligi kadra zespołu oczywiście się zmieniła. W trakcie sezonu w lidze zagrało aż 40 zawodników. Z tamtego składu do tej pory zostali poza Zielenieckim, Maciej Humerski, Maciej Kazimierowicz, Marcin Kozłowski, Daniel Mąka, Mateusz Michalski, Patryk Wolański, a Adam Radwański po roku przerwy właśnie wrócił na al. Piłsudskiego.

Policzyliśmy, kto od czasu reaktywacji rozegrał najwięcej spotkań w Widzewie. Jak się okazuje najczęściej na boisku był Mateusz Michalski. Prawy pomocnik rozegrał 85 spotkań i jeśli wiosną będzie grał regularnie to dobije do 99 występów.

28-letni zawodnik jest też najskuteczniejszy w czasach reaktywacji Widzewa. Przez 2,5 sezonu zdobył w lidze 31 goli.

Dziesięciu piłkarzy z największa liczbą występów

Mateusz Michalski - 85 występów

Sebastian Zieleniecki - 81

Daniel Mąka - 77

Maciej Kazimierowicz - 65

Marcin Kozłowski - 63

Patryk Wolański - 56

Adrian Budka - 53

Przemysław Rodak - 49

Princewill Okachi - 48

Kamil Bartos – 44

Strzelcy bramek

Mateusz Michalski - 31 goli

Daniel Mąka - 24

Dario Kristo - 11

Robert Kowalczyk - 10

Daniel Świderski - 10

Michał Czaplarski - 9

Patryk Strus - 9

Kamil Zieliński - 8

Robert Demjan - 7

Kamil Tlaga - 6

Sebastian Kaczyński - 6


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela