Aktualności

Czas na Widzew: Zwycięstwo na koniec roku, awans do CLJ i kolejni goście w Sercu Łodzi

W programie tworzonym we współpracy TVP3 i klubu Widzew Łódź znalazły się ujęcia z ostatniego meczu w tym roku, ważnego awansu trampkarzy z Akademii Widzewa oraz reportaż o zwiedzających "Serce Łodzi".

Poniedziałkowy magazyn w TVP3 rozpoczęto informacjami na temat zakończenia przez widzewiaków rundy jesiennej pewnym zwycięstwem w Stargardzie, dzięki dwóm bramkom Marcina Robaka i jednym trafieniu Adama Radwańskiego. Po tej wygranej łodzianie spędzą zimę na pozycji lidera II ligi.

Drugą część programu poświęcono historycznemu awansowi drużyny Widzewa U15 do Centralnej Ligi Juniorów. Łodzianie przypieczętowali promocję zwycięstwem na własnym boisku 2:1 z drużyną MOSP Białystok. Kluczem do awansu była wysoka zaliczka z pierwszego starcia, wygranego przez trampkarzy 5:0. - Na pewno pierwszy mecz ułożył się po naszej myśli, ale uważam, że oba te spotkania były wyrównane, nawet mimo wysokiego wyniku w pierwszym starciu. Dla nas jako Akademii Widzewa to duży sukces, że będziemy mogli rywalizować na najwyższym poziomie. Teraz trzeba zrobić wszystko, żeby w tym towarzystwie zagościć na dłużej - mówił dyrektor Akademii Widzewa Maciej Szymański na antenie TVP3.

Stadion Widzewa żyje również wtedy, gdy nie są rozgrywane na nim mecze piłkarskie. W minionym tygodniu “Serce Łodzi” odwiedziły liczne wycieczki, którym towarzyszyła kamera TVP. W magazynie “Czas na Widzew” mogliśmy zobaczyć wrażenia z wizyty grupy pierwszaków z Zespołu Szkół Salezjańskich oraz gościa specjalnego, który przyjechał zobaczyć widzewski dom prosto z Półwyspu Apenińskiego. - Zawsze, gdy jestem za granicą, lubię oglądać piłkarskie stadiony, bo jestem kibicem futbolu. Mam 55 lat i doskonale pamiętam mecze Widzewa w europejskich pucharach, również te rozgrywane przeciwko włoskim drużynom - mówił dr Massimo Zachinni, który na co dzień kibicuje Interowi Mediolan. Włoch był pod dużym wrażeniem akcji społecznych organizowanych przez Widzew i podkreślał, że rolą klubów sportowych jest również wsparcie lokalnych społeczności. 

Ligowe granie już się zakończyło, ale to nie koniec pracy piłkarzy pierwszej drużyny. - W tej chwili rozpoczął się okres roztrenowania, przez tydzień piłkarze są jeszcze w Łodzi. Potem przyjdzie czas na w pełni zasłużone urlopy, bo drużyna spędzi przerwę zimową na pierwszym miejscu w tabeli - powiedział Marcin Tarociński w rozmowie z Maciejem Wenerskim.

Mimo przerwy w rozgrywkach na kibiców będą czekać kolejne odcinki programu “Czas na Widzew”. Poprzednie materiały i cały zapis poniedziałkowego magazynu możecie obejrzeć na oficjalnej stronie TVP3


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Łódź Wokół Nas 25.09.2020

Łódź Wokół Nas 25.09.2020

Tabela rozgrywek

7 Radomiak Radom 6
8 Górnik Łęczna 6
9 Miedź Legnica 6
10 Widzew Łódź 6
11 Korona Kielce 5
12 Zagłębie Sosnowiec 3
13 Resovia 3
Pełna tabela