Aktualności

Czas na rywala z ekstraklasy - zapowiedź meczu z FK Horodziej

FK Horodziej, dziewiąty zespół białoruskiej ekstraklasy, będzie kolejnym rywalem piłkarzy Widzewa Łódź w okresie przygotowawczym. Spotkanie rozegrane zostanie na obiekcie w Gutowie Małym.

Od poniedziałku 6 lutego drużyna Widzewa przebywa na zgrupowaniu w Kleszczowie. W tym czasie zaplanowano dwa mecze kontrolne. Pierwszym rywalem podopiecznych Przemysława Cecherza będzie białoruski FK Horodziej.

W kadrze czerwono-biało-czerwonych na ten mecz zabraknie Adam Uszyńskiego. Młody bramkarz nabawił się urazu podczas pierwszego dnia zgrupowania. Pozostałych 23 zawodników będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Klub FK Horodziej powstał w 2004 roku jako klub futsalowy. Trzy lata później przystąpił do tradycyjnych rozgrywek piłkarskich. W ekstraklasie zadebiutował rok temu. W zakończonym niedawno sezonie zajął ostatecznie dziewiąte miejsce. Białoruś jest jedną z 12 europejskich federacji grających systemem wiosna - jesień.

Środowy rywal łodzian zdobył w minionym sezonie trzydzieści osiem punktów. Do mistrzów z BATE Borysów stracili trzydzieści dwa punkty. Najskuteczniejszymi strzelcami zespołu prowadzonego przez Sergieja Jaromko byli: Dmitri Lebiediew, który zapisał na swoim koncie osiem bramek oraz Anton Saroka, który sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Tego drugiego na pewno nie zobaczymy jednak w środę w Gutowie Małym, ponieważ po zakończeniu sezonu został piłkarzem Dynama Mińsk.

RTS Widzew Łódź - FC Haradzieja / 8 lutego 2017 r., godz. 11.00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela