Aktualności

Czas na pierwszy zimowy sprawdzian formy widzewiaków

Piłkarze trenera Marcina Kaczmarka mają za sobą pięć dni przygotowań do rundy wiosennej II ligi. W szóstym widzewiacy po raz pierwszy sprawdzą swoją zimową formę w meczu sparingowym, w którym ich rywalem będzie trzecioligowa Unia Janikowo.

Według zapowiedzi sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu Widzewa każdy zimowy sparing ma być dla piłkarzy czymś więcej niż tylko formą jednostki treningowej. Mówił o tym trener Tomasz Włodarek podczas rozmowy z WidzewTV. - Przed każdym treningiem były odprawy taktyczne. Krótkie, ale już z konkretnymi elementami. Chcemy też nakreślić na każdy sparing konkretne zadanie. Już od pierwszego, żeby to nie był sparing w stylu "wybiegajmy" lub potraktowany tylko jako jednostka treningowa. Oczywiście jest to jednostka treningowa, ale z konkretnym zadaniem weryfikowania zawodników już od pierwszego meczu sparingowego. Żebyśmy po prostu byli od początku skoncentrowani na tym, co robimy - powiedział asystent Marcina Kaczmarka.

Zimowe sparingi to również okazja dla piłkarzy do gry i pokazania się trenerom po zimowej przerwie. Zwłaszcza dla dotychczas rezerwowych, z czego doskonale zdają sobie sprawę sami zainteresowani. - Przed nami cały okres przygotowawczy, dużo sparingów i okazji do pokazania się z dobrej strony. Wyzwań nie zabraknie, dlatego trzeba ciężko pracować. Chcę pokazać na co mnie stać i pomóc drużynie w walce o awans - mówił niedawno w wywiadzie dla widzew.com Marcel Gąsior, pomocnik Widzewa, który większość rundy jesiennej stracił z powodu długiego powrotu do zdrowia po kontuzji.

W podobnym kontekście wypowiadał się również Łukasz Turzyniecki. - Dla nas najlepszą formą treningu jest właśnie sprawdzenie się w meczu. A ten pierwszy po przerwie zawsze musi być. Podejdziemy do tego sparingu z dużą chęcią gry i determinacją, bo będzie to też pierwsza okazja do pokazania się sztabowi szkoleniowemu podczas meczowej gry. Tym bardziej, że dla całej drużyny rozbrat ze wspólnymi występami na boisku był długi, a dla części piłkarzy, którzy grali jesienią mniej, trwał jeszcze dłużej - powiedział prawy obrońca Widzewa.

Niewykluczone, że Łukasz Turzyniecki będzie mógł spotkać się na boisku ze swoim byłym kolegą z drużyny Mikołajem Gibasem, który został przed sezonem na rok wypożyczony z Widzewa właśnie do Unii Janikowo. 21-letni obrońca rozegrał jesienią w III lidze jedenaście meczów i strzelił jednego gola. Wypożyczony widzewiak zaliczył w barwach Unii bardzo dobrą końcówkę rundy jesiennej. Podobnie jak cały zespół, który wygrał 4 z 5 ostatnich meczów.

W sobotę o godzinie 12 przekonamy się, jak widzewiacy zaprezentują się w pierwszym zimowym sparingu na tle trzecioligowego rywala. Mecz odbędzie się na sztucznym boisku w ośrodku przy ul. Małachowskiego i będzie otwarty dla kibiców. Specjalnie dla fanów Widzewa transmisję na żywo z tego spotkania przeprowadzi WidzewTV. Dostęp do niej uzyskać będzie można na stronie https://tv.widzew.com/strona-glowna, a jej koszt wynosi jeden punkt.

***

Widzew Łódź - Unia Janikowo / sobota 18 stycznia 2020 roku, godz. 12:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela