Aktualności

Christopher Mandiangu piłkarzem Widzewa

Niemiecki napastnik, który w ostatnim czasie występował w bułgarskiej ekstraklasie, został w czwartek nowym zawodnikiem czerwono-biało-czerwonych.

Christopher Massamba Mandiangu urodził się w Zairze, ale jego rodzina niedługo później wyemigrowała do Niemiec. Za naszą zachodnią granicą nowy nabytek Widzewa stawiał pierwsze kroki piłkarskie, przede wszystkim w młodzieżowej drużynie Borussi Mönchengladbach. Szło mu na tyle dobrze, że zaliczył ponad dwadzieścia występów w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec. Kolejnymi klubami w jego karierze były między innymi: MSV Duisburg, holenderski FC Eindhoven czy słowacka MSK Żilina (cztery mecze w mistrzowskim sezonie 2016/2017). Mandiangu to prawdziwy piłkarski obieżyświat. Swoich sił próbował również w: Szkocji, Austrii, Armenii, Izraelu i Finlandii.

Ostatnim klubem 27-letniego napastnika, mogącego z powodzeniem występować również na lewym skrzydle, był bułgarski Septemwri Sofia. W dwunastu meczach ligowych w 2019 roku lewonożny piłkarz strzelił 5 bramek, ale to nie wystarczyło, by jego zespół utrzymał się w ekstraklasie. Zagrał też w dwóch spotkaniach pucharu Bułgarii. - Możecie oczekiwać ode mnie, że zawsze będę dawać z siebie sto procent. Naszym celem jest awans, dlatego tu jestem - powiedział Mandiangu.

Nowy zawodnik Widzewa w Łodzi pojawił się w czwartek. Od rana przechodził badania, po czym podpisał z klubem z al. Piłsudskiego 138 roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Witamy na pokładzie, Chris!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening przy ul. Małachowskiego 19.09.2019

Trening przy ul. Małachowskiego 19.09.2019

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 21
2 Stal Rzeszów 19
3 Widzew Łódź 18
4 Resovia 17
5 GKS Katowice 17
6 Garbarnia Kraków 16
7 Znicz Pruszków 16
Pełna tabela