Aktualności

Cenne doświadczenie w API Cup

Młodzi piłkarze z rocznika 2004 wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju API Cup 2017 w Zakopanem.

Podopieczni Bartosza Bieleckiego rozegrali podczas zawodów dziewięć spotkań, kończąc ostatecznie turniej na 10. pozycji z dorobkiem 14 punktów. Nie punkty były jednak tym razem najważniejsze. Liczyło się bezcenne doświadczenie, które zbierać musi grupa, trenująca ze sobą dopiero od trzech miesięcy.

Z postawy młodych widzewiaków zadowolony jest trener. - Z turnieju jestem zadowolony. Nie mogę odżałować pierwszego meczu ze Śląskiem. W tak równym turnieju często decydują detale i szczęście. Tego szczęścia zabrakło nam w drugim spotkaniu z FC Prykarpattia Ivano-Frankivsk, czy też w meczu z Pogonią Szczecin, w ostatniej akcji - relacjonuje trener Bielecki, który nie ukrywa, że rywalizacja z najlepszymi drużynami w kraju pokazała, że widzewiacy mają spory potencjał. - Drużynie należą się brawa, głównie za spotkania z Escolą Varsovia i Pogonią Szczecin. To budujące, że potrafiliśmy zagrać z nimi jak równy z równym. Każdy mecz był wyrównany, a nasze miejsce nie do końca oddaje poziom jaki zaprezentowali chłopcy. Potrafimy rywalizować z najlepszymi w kraju i to doświadczenie, które chłopcy zdobyli, pomoże w dalszym ich rozwoju.

Poczynaniom młodych piłkarzy z rocznika 2004 podczas turnieju przyglądał się m.in. trener reprezentacji Polski U14 Bartłomiej Zalewski.

Spotkania rozegrane przez Widzew Łódź oraz strzelcy bramek:

Widzew Łódź - Śląsk Wrocław 0:1
Widzew Łódź - FC Prykarpattya Ivano-Frankvisk 0:0
Widzew Łódź - Dunajec Nowy Sącz 1:0

(Kamil Zadka)
Escola Varsovia - Widzew Łódź 0:0
Ocean Dniepropietrowsk - Widzew Łódź 0:12

(Szymon Szymczak x 3, Jakub Krajewski x 4, Dawid Owczarek, Damian Związek, Mateusz Saganiak, Maciej Majchrzak, Cezary Cichal)
Widzew Łódź – Wisła Kraków 1:0
(Damian Związek)
Pogoń Szczecin - Widzew Łódź 1:0
Widzew Łódź - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (rzuty karne 14:12)
Widzew Łódź - Korona Kielce 0:2

foto: www.zakopane-api.pl


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela