Aktualności

Były widzewiak tym razem nie pomógł gospodarzom

W ekipie sobotniego rywala Widzewa występuje zawodnik, który jeszcze niedawno formalnie był piłkarzem klubu z al. Piłsudskiego 138. Mowa o Przemysławie Banaszaku, który latem, po rocznym wypożyczeniu, został już definitywnie piłkarzem Górnika Łęczna.

W miniony wtorek w Widzewskim Poranku na antenie Widzew.FM jednym z gości Jakuba Dyktyńskiego był dyrektor sportowy Górnika Łęczna - Veljko Nikitović. Szef pionu sportowego w klubie z Lubelszczyzny opowiedział m.in. o tym, że bardzo cieszy się z powodu transferu definitywnego Przemysława Banaszaka.

- Chciałem sprowadzić Przemka do zespołu w 2017 roku, kiedy grał jeszcze w Chełmiance. Wtedy jego wybór padł jednak na Widzew. Uważam, że czas, w którym próbować się przebić przy al. Piłsudskiego 138, nie był najlepszym w jego karierze - wyjaśnił Nikitović.

23-letni ofensywny gracz przebywał też na wypożyczeniu w klubie z Łęcznej w poprzednim sezonie. Kluby nie dogadały się jednak w sprawie jego transferu definitywnego w tamtym okresie. Do rozmów postanowiono wrócić latem, gdy ten zawodnik mogący występować również na prawym skrzydle wrócił już do Łodzi i rozpoczął treningi pod okiem Enkeleida Dobiego Tym razem transakcja doszła do skutku.

Były napastnik Widzewa wystąpił w sobotnim starciu ze swoimi byłymi kolegami z drużyny. Banaszak wszedł na murawę pod koniec drugiej połowy, ale nie zdołał odwrócić losów spotkania i pokonać bramkarza Widzewa. Sympatyczny zawodnik mógł za to po meczu zamienić kilka ciepłych słów z byłymi kolegami z zespołu. Dla Banaszaka spotkanie z Widzewem było szóstym występem ligowym w bieżącym sezonie. Jedynego gola pochodzący ze Szczebrzeszyna snajper zdobył z kolei w meczu Fortuna Pucharu Polski z Polonią Nysa.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 16.05.2021

Widzew Łódź - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 16.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 43
9 Chrobry Głogów 42
10 Widzew Łódź 41
11 Sandecja Nowy Sącz 40
12 Korona Kielce 38
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela