Aktualności

Broendby, Pan Turek i Liga Mistrzów, czyli jubileuszowy sierpień

Kibice Widzewa żyją tym, co się obecnie dzieje w pierwszej drużynie, która w poniedziałek rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu, ale nie zapominamy również o jubileuszu 110-lecia klubu z alei Piłsudskiego.

W lipcu na oficjalnej stronie klubu oraz w tematycznych audycjach na antenie radia Widzew.FM przypomnieliśmy historie związane z występami widzewiaków w reprezentacji Polski oraz ich pamiętnymi meczami w finałach piłkarskich mistrzostw świata.

Za to w sierpniu chcemy zabrać kibiców Widzewa w "podróż do przeszłości" dokładnie sprzed 24 lat, gdy zespół RTS-u pod wodzą trenera Franciszka Smudy jako mistrz Polski 1996 wystartował w eliminacjach do elitarnej Ligi Mistrzów, w których zmierzył się z duńskim klubem Broendby IF.

Chcemy przypomnieć kibicom te dwa niezapomniane mecze widzewiaków z mistrzami Danii, niewiarygodne okoliczności związane z awansem łodzian do Ligi Mistrzów, ale też słynną postać "Pana Turka", czyli Ahmeta Cakara, oraz kulisy związane z szybką kadrową przebudową drużyny Widzewa przed startem w kwalifikacjach do Champions League.

Przypomnimy też to, co działo się po awansie, czyli start Widzewa w fazie grupowej Ligi Mistrzów i pamiętne mecze z Borussią Dortmund, Atletico Madryt i Steauą Bukareszt. Zapraszamy do śledzenia naszych historycznych tekstów i ciekawostek na oficjalnej stronie widzew.com i w mediach społecznościowych oraz do słuchania historycznych audycji w radiu Widzew.FM - co czwartek, o godzinie 11:00.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela