Aktualności

Briefing przed pierwszym zimowym treningiem Widzewa Łódź

We wtorek w ośrodku szkoleniowym przy ulicy Małachowskiego odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenera Janusza Niedźwiedzia i kapitana zespołu Daniela Tanżyny.

Widzew Łódź po przerwie świąteczno-noworocznej rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej w Fortuna 1 Lidze. Przed pierwszym treningiem przyszedł też czas na premierowe spotkanie trenera Janusza Niedźwiedzia z przedstawicielami mediów. - Urlop dał nam możliwość złapania oddechu. Zaczęliśmy od spotkania organizacyjnego, wczoraj mieliśmy testy, dziś mamy pierwszy trening na boisku, po południu czeka nas siłownia, a jutro dwa treningi, na które zapraszam kibiców oraz dziennikarzy - mówił trener Janusz Niedźwiedź.

Widzewiacy już w najbliższą sobotę rozegrają dwie gry kontrolne, a ich rywalami będą zespoły Pogoni Grodzisk Mazowiecki oraz Siarki Tarnobrzeg. Łącznie zimą zaplanowano dziewięć meczów sparingowych. - Pamiętajmy, że te 6-7 tygodni przygotowań to wcale nie jest tak dużo czasu, bo w Polsce nasi zawodnicy zagrają cztery mecze kontrolne, w tym 22 stycznia zagramy z Chojniczanką Chojnice. To nie jest dużo dla zawodnika, który jesienią wchodził z ławki, żeby przekonać do siebie trenera swoją grą podczas meczów. Pamiętajmy, że piłkarze zrobią podczas sparingów sporo kilometrów, a to też pomoże w przygotowaniach do sezonu. Jeśli chodzi o zgrupowanie, to jesteśmy w trakcie finalizacji rozmów ze sparingpartnerami, ale w Turcji również zagramy gry kontrolne, podczas których czekają nas ostatnie szlify przed ligą - mówił szkoleniowiec pierwszej drużyny Widzewa Łódź.

W trakcie konferencji nie zabrakło pytań o formę zawodników po przerwie od treningów, a także o transfery. - Zawodnicy przyjechali w dobrej formie. Testy przebiegły bardzo pozytywnie, ale teraz czeka nas dodatkowa praca, która pozwoli nam wznieść się na wyższy poziom, bo nie zadowala nas to, co jest teraz. Pracujemy nad transferami, ale chcemy podejmować jak najlepsze decyzje całym pionem sportowym. Nie chciałbym, żeby negocjacje ciągnęły się do aż wyjazdu na zgrupowanie w Turcji, ale musimy być rozważni. Szukamy zawodnika ofensywnego i środkowego obrońcy, którzy zwiększą rywalizację na tych pozycjach - powiedział Janusz Niedźwiedź.

Podczas briefingu z dziennikarzami rozmawiał również kapitan Widzewa Daniel Tanżyna. - Przerwa świąteczno-noworoczna to czas, kiedy rozjeżdżamy się do rodzin, możemy spędzić z bliskimi więcej czasu, a to potrzebne, żeby odpoczęły głowy i by być gotowym na ciężką pracę. Runda jesienna już za nami, przed nami najważniejsza runda wiosenna. Styczeń i luty to czas, żeby dobrze się przygotować, a później będziemy już walczyć o nasze cele. Wiadomo, że ze względu na pogodę w Polsce nie są to łatwe przygotowania, ale mamy nadzieję, że już po powrocie z zagranicznego zgrupowania będziemy mogli wejść na zieloną murawę - powiedział.

Obrońca łodzian pytany był m.in. o zaczynającą się na nowo rywalizację o miejsce w podstawowym składzie, także w kontekście planowanych transferów. - Rywalizacja napędza zawodników, każdy daje z siebie jeszcze więcej jakości. Nikt z nas nie boi się rywalizacji, bo wiemy, że pozytywnie wpływa ona na poziom całej drużyny. Oczywiście jesteśmy otwarci jako zespół na nowych zawodników, wierzymy, że podniosą jakość drużyny i szybko dopasują się do nas charakterologicznie - stwierdził Tanżyna.

- Dla mnie to bardzo ważna runda, chyba nawet najważniejsza w życiu. Po raz pierwszy mam szansę awansować do ekstraklasy i zrobię wszystko, by Widzew do niej awansował, bo tam jest jego miejsce. Dla mnie to sprawa honoru, bo gdy przychodziłem do Widzewa, występował w II lidze i od początku mówiłem, że chciałbym z tym klubem awansować do ekstraklasy. Teraz jest ku temu doskonała okazja. Mam nadzieję, że uda mi się spełnić to marzenie - podsumował.

Zachęcamy do obserwowania kanału klubowej telewizji WidzewTV na YouTubie, gdzie dziś pojawi się raport z pierwszego treningu.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Chojniczanka Chojnice 22.01.2022

Widzew Łódź - Chojniczanka Chojnice 22.01.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 44
2 Widzew Łódź 39
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 Chrobry Głogów 29
Pełna tabela