Aktualności

Briefing przed meczem Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź

W piątek w sali konferencyjnej stadionu przy al. Piłsudskiego 138 odbył się briefing prasowy przed meczem 2. kolejki Fortuna 1 Ligi. Wzięli w nim udział trener Janusz Niedźwiedź i Michał Grudniewski.

W 1. kolejce Fortuna 1 Ligi Widzew Łódź wygrał z Sandecją Nowy Sącz 3:0. - Na samym początku tygodnia, kiedy tylko zaczynamy pracę, skupiamy się, by zamknąć sprawy meczowe. Nawet po wygranej 3:0 mamy dużo do poprawy. To początek naszej pracy, więc uczymy się stylu i świadomości, jakie chcemy mieć na boisku, ale również powtarzalności, dzięki której mamy być przygotowani na każdą boiskową sytuację. Pierwszy mecz nie wygrywa ligi, ale jest bodźcem do jeszcze cięższej pracy - powiedział podczas briefingu trener Janusz Niedźwiedź, który podkreślał także doskonałą atmosferę w Sercu Łodzi podczas inauguracji sezonu. - Wszyscy czekaliśmy, aby takie święto odbyło się na naszym stadionie i liczymy, że na kolejnym meczu będzie jeszcze więcej kibiców - dodał.

W niedzielę łodzian czeka kolejne wyzwanie - o 12:40 zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. - To ciekawy zespół. Trener Kazimierz Moskal pracuje tam od dłuższego czasu, Zagłębie gra dobrze w piłkę i ma zawodników, którzy występowali na wysokim poziomie. Czeka nas trudne zadanie, ale zrobimy wszystko, aby wrócić z Sosnowca ze zwycięstwem - podkreślił szkoleniowiec.

- Chcielibyśmy prezentować równą formę zarówno u siebie, jak i na wyjazdach. Oczywiście chcemy punktować na własnym stadionie, ale wyjazdy również są ważne. Kadra się poszerza, cieszę się, że mamy coraz więcej zawodników, kontuzjowani piłkarze wracają do formy i niedługo będę miał - mam nadzieję - ból głowy, kogo umieścić w kadrze - dodał.

Drugim uczestnikiem piątkowego briefingu był obrońca Widzewa Michał Grudniewski.  - Pierwszy mecz był dla nas bardzo ważny, żeby się zmotywować i nabrać pewności siebie na kolejne spotkania. Każdy z nas czekał na to, żeby w końcu zagrać mecz przy kibicach. Doping z trybun motywuje i dodaje energii - mówił stoper czerwono-biało-czerwonych.

Dla Grudniewskiego mecz z Sandecją był tym bardziej udany, że zdobył pierwszego gola w barwach Widzewa. Kolejne bramki zdobyli Karol Danielak i Paweł Tomczyk, a łodzianie zanotowali na inaugurację ligi pewne zwycięstwo. W kolejną niedzielę kibice również liczą na dobry występ Widzewiaków. - W przerwie letniej do zespołu dołączyło wielu nowych zawodników, ale wszyscy idziemy wspólnie w dobrym kierunku. Do każdego przeciwnika podchodzimy tak samo - chcemy wyjść na boisko, zagrać swoje i zgarnąć trzy punkty - dodał.

Pełen zapis briefingu obejrzeć można tutaj:


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 GKS Tychy 22
4 Miedź Legnica 21
5 Arka Gdynia 20
6 Sandecja Nowy Sącz 19
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
Pełna tabela