Aktualności

Briefing prasowy przed meczem Widzew Łódź - Odra Opole

W briefingu prasowym przed meczem Widzew Łódź - Odra Opole wzięli udział trener Marcin Broniszewski oraz zawodnik czerwono-biało-czerwonych Marek Hanousek.

W pierwszej części briefingu m.in. o poprzednim spotkaniu z Koroną Kielce mówił pomocnik Widzewa Łódź Marek Hanousek. - To było otwarte spotkanie i oba zespoły miały okazje na strzelenie goli. Mogliśmy ten mecz zarówno wygrać, jak i przegrać lub zremisować. Z tego wszystkiego remis wydaje się najbardziej sprawiedliwym rezultatem, bo obie drużyny pokazały podobny potencjał na boisku - powiedział.

To było kolejne w ostatnim czasie spotkanie, którego Widzewiacy nie potrafili jednak wygrać. - Naszym problemem jest to, że w kilku ostatnich meczach stworzyliśmy wiele sytuacji bramkowych, ale nie strzeliliśmy goli, które pozwoliłyby nam wygrać spotkanie - powiedział pomocnik łódzkiej drużyny. - Moim zdaniem po zmianie trenera nasza gra się poprawiła. Zaczęliśmy grać lepiej w meczach, ale z drugiej strony, tak jak mówiłem, nie wygrywaliśmy. Dlatego odczuwam wielkie rozczarowanie, bo zasługiwaliśmy w tych meczach na więcej punktów niż zdobyliśmy. Bo na koniec zawsze liczą się tylko punkty. Walczyliśmy w tej rundzie o to, żeby awansować do czołowej szóstki, ale okazało się, że to jest poza naszym zasięgiem. Teraz pozostaje nam wygrać ostatni mecz - dodał.

Dla czeskiego piłkarza i jego kolegów z zespołu będzie to pożegnanie z sezonem i na przynajmniej półtora miesiąca z kibicami Widzewa. - Bez względu na to trzeba wyjść na boisko i powalczyć o zwycięstwo. Widzew jest wyjątkowym klubem, bo ma wielu kibiców, którym trzeba dać radość i razem z nimi świętować wygraną. Dlatego w niedzielę będziemy starali się zagrać jak najlepiej i odnieść zwycięstwo - powiedział Marek Hanousek.

Następnie na pytania dziennikarzy odpowiadał trener Marcin Broniszewski. - Kwestia wystawienia dwójki napastników na mecz z Odrą zależy jeszcze od dzisiejszych i jutrzejszych treningów, więc będziemy się nad tym zastanawiać. Jeśli chodzi o Karola Czubaka, nie lubię publicznie oceniać indywidualnie zawodników, ale tu nieco złamię tę zasadę. Karol w ostatnim meczu bardzo dobrze zachował się w polu karnym i zdobył ważną bramkę, która dała nam remis. Przed przerwą też mógł zdobyć gola, kiedy po jego uderzeniu głową piłka trafiła w słupek. Myślę, że musi on kontynuować taką grę, która będzie dawała drużynie bramki, ale także realizować ofensywne i defensywne założenia taktyczne - mówił szkoleniowiec, którego pytano m.in. o kolejnych młodych zawodników mogących dostać szansę w spotkaniu z Odrą.

- Zawodnicy młodzieżowi trenują z nami od dłuższego czasu, przyglądamy im się i rozważamy warianty, by dać im pograć w ostatnim spotkaniu. Natomiast musi to być efekt tego, że na to zasługują, bo to jest sprawiedliwe wobec innych zawodników - podkreślił.

Jak dodał, sztab do końca sezonu zamierza korzystać ze wszystkich zawodników, którzy mają ważne kontrakty do 30 czerwca. - Nie będziemy robili takich precedensów, że ktoś, komu kończy się kontakt i nie zostanie on przedłużony, nie będzie grał, bo do 30 czerwca jest zawodnikiem klubu i musi ten kontrakt wypełnić, nie tylko poprzez pojawianie się w klubie i udział w zajęciach czy akcjach marketingowych, ale musi być również do dyspozycji sztabu. My będziemy z tego prawa korzystali do samego końca - poinformował.

Zachęcamy do obejrzenia zapisu całego briefingu prasowego:


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela