Aktualności

Brat przeciwko bratu, czyli piłkarskie spotkanie rodzeństwa Włodarków

Rzadko zdarza się, by w sztabach mierzących się ze sobą zespołów pracowali… bracia bliźniacy. Tak było jednak w piątek w Łodzi. Mowa o Tomaszu i Łukaszu Włodarkach, którzy pierwszy raz w karierze stanęli naprzeciw siebie w lidze.

Urodzeni w Jastrzębiu Zdroju bliźniacy od najmłodszych lat byli związani ze sportem. Swoje doświadczenia zdobywają, pracując przy klubach ligowych, ale również prowadząc wspólny projekt "Deductor”, skierowany do trenerów i piłkarzy szukających możliwości indywidualnego poszerzania swoich umiejętności. Warto podkreslić, że bracia swój pierwszy staż trenerski odbyli w... Widzewie, obserwując warsztat Andrzeja Kretka, ówczesnego szkoleniowca pierwszej drużyny czerwono-biało-czerwonych.

Najważniejsza jest jednak codzienna praca w swoich zespołach. Tomasz Włodarek trafił do Widzewa razem z trenerem Marcinem Kaczmarkiem, u boku którego pełnił funkcję asystenta. Po odejściu szkoleniowca i zastąpieniu go przez Enkeleida Dobiego Włodarek pozostał przy drużynie, zmieniając swoją rolę w sztabie szkoleniowym i obejmując obowiązki asystenta analityka.

Przeczytaj pierwszy wywiad z Tomaszem Włodarkiem, po rozpoczęciu pracy w Widzewie.

Brat Tomka - Łukasz w maju 2019 roku dołączył do sztabu szkoleniowego pierwszoligowego GKS-u 1962 Jastrzębie, gdzie podjął się funkcji asystenta trenera Jarosława Skrobacza. Od nowego sezonu pracuje razem z nowym szkoleniowcem Pawłem Ścieburą, a w ostatni piątek przyjechał do "Serca Łodzi”, by razem ze swoim zespołem spróbować zdobyć pierwsze punkty w sezonie. Mecz był również okazją do pierwszego spotkania braci w roli trenerów dwóch różnych zespołów w trakcie ligowych zawodów. Co ciekawe, obaj trenerzy pracując w swoich obecnych klubach mieli już okazję zmierzyć się w trakcie sparingu. W przerwie zimowej sezonu 2019/20  ekipy GKS-u i Widzewa rozegrały mecz kontrolny w Uniejowie, gdzie padł remis 1:1.

- Nie spodziewaliśmy się, ze w ogóle może dojść do sytuacji, kiedy zmierzymy się ze sobą jako trenerzy. To fajne uczucie, bo mam okazję pracować w wielkim klubie, jakim jest Widzew, natomiast Łukasz w drużynie z naszego rodzinnego Jastrzębia. Codziennie rozmawiamy ze sobą na temat rozgrywek ligowych, ostatnio również lekko żartując co przygotuje każda z drużyn przeciwnikowi przed piątkowym meczem. Na pewno w rodzinie jest duża radość, że dwóch braci-bliźniaków "zagra” przeciwko sobie na takim stadionie - powiedział przed pierwszym gwizdkiem Tomasz Włodarek.

Mecz 5. kolejki zakończył się zwycięstwem Widzewa i pracującego w Łodzi Tomka Włodarka. Łukasz będzie miał okazjędo rewanżu już wiosną, ponownie na stadionie przy al. Piłsudskiego 138.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021

Tabela rozgrywek

1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 47
2 Górnik Łęczna 44
3 ŁKS Łódź 43
4 GKS Tychy 41
5 Radomiak Radom 40
6 Widzew Łódź 35
7 Arka Gdynia 35
Pełna tabela