Aktualności

Bramkarz Widzewa gra dla służby zdrowia

Wojciech Pawłowski poza grą w piłkę uwielbia również rywalizację wirtualną. I to właśnie za jej pośrednictwem chce pomóc w walce z koronawirusem.

27-letni zawodnik to piłkarski obieżyświat. W swojej karierze reprezentował barwy klubów z różnych części Polski, ale ma też za sobą grę zagranicę. W czasie trwającej wciąż kariery piłkarskiej spotykał na swojej drodze wielu zawodników, w tym występującego dziś w angielskim Leeds United Mateusza Klicha, któremu jako pierwszemu przedstawił swój pomysł dotyczący połączenia pasji z działalnością pomocową.

- Zadzwoniłem do Mateusza, bo wiem, że on też sporo gra i w tej wirtualnej rzeczywistości jest bardzo aktywny. Wspólnie zebraliśmy grupę chłopaków, którzy tak jak my, lubią poświęcić trochę czasu wolnego na grę Counter Strike: Global Offensive. Tak powstał wspólny projekt, który mam nadzieję, zainteresuje wiele osób i pomoże zebrać jak największą kwotę na szczytny cel - wyjaśnia Wojciech Pawłowski, pomysłodawca akcji #WEDIE4LIFE.

Pomysł jest prosty. Znani polscy piłkarze, wśród których są również reprezentaci kraju, wezmą udział w pokazowej rozgrywce w popularnego CS-a, a przy jej okazji rozpoczną licytacje swoich koszulek meczowych z klubów, które obecnie reprezentują. Ich zmagania on-line komentować będzie znany komentator e-sportowy i youtuber - Piotr "Izak" Skowyrski (WIĘCEJ O WYDARZENIU). Jednocześnie uruchomiona została internetowa zbiórka, na którą wpłacać można dowolne kwoty za pośrednictwem strony: https://zrzutka.pl/ccf6j4. Całość zebranych w ten sposób środków przekazana zostanie jednej z organizacji zajmujących się wspieraniem polskiej ochrony zdrowia.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę z sytuacji panującej na świecie.Trzeba przeciwdziałać rozprzestrzeniającej się epidemii na każdy możliwy sposób. Bardzo chcemy pomóc, a mamy taką możliwość, nawet będąc zamkniętymi w domach. Cieszę się, że nasza akcja zyskuje coraz większą popularność, a informacja o niej szybko się rozchodzi. To bardzo ważne, bo im więcej osób się o tym dowie, tym więcej będzie zainteresowanych i weźmie w niej udział - podkreśla Pawłowski, który w piątek 27 marca o godzinie 20:00 zagra w Counter Strike’a nie tylko z Klichem, ale też z Bartoszem Kapustką, Karolem Linettym, Dawidem Kownackim, Krystianem Bielikiem, Łukaszem Zwolińskim, Jakubem Piotrowskiw, Pawłem Bochniewiczem i Mateuszem Matrasem.

Zachęcamy do śledzenia rywalizacji znanych piłkarzy na zupełnie innej niż boisko, arenie, a także do udziału w aukcjach ich koszulek. Jednocześnie przypominamy, że trwa zbiórka pieniędzy zorganizowana przez kibiców Stowarzyszeni "Fanatycy Widzewa" i "Wiary spod zegara", której celem także jest pomoc polskiej służbie zdrowia (WIĘCEJ). Pamiętajcie, razem możemy pokonać wspólnego wroga!

#ZOSTANWDOMU #WEDIE4LIFE #WIDZEWDLASZPITALI


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 27.05.2020

Trening 27.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela