Aktualności

Boniek, Smolarek i Citko zamieszkali na łódzkim Radogoszczu

21 listopada, dzięki oddolnej pracy kibiców czerwono-biało-czerwonych, nastąpiło uroczyste odsłonięcie muralu, który uświetnia 110-lecie powstanie Widzewa Łódź.

Historia powstania dzieła na północnym osiedlu Łodzi sięga początku września, kiedy grupa kibiców Widzewa zdecydowała się uświetnić jubileusz powstania swojego ukochanego klubu. - Postanowiliśmy, by na naszym osiedlu pojawił się akcent związany z rocznicą powstania Widzewa, dlatego zgłosiliśmy się z pomysłem do władz spółdzielni mieszkaniowej - mówił Arkadiusz Stolarek, inicjator powstania wyjątkowego muralu.

Pierwszym krokiem na drodze do stworzenia malunku było uzyskanie zgody od twórcy pierwotnej grafiki, czyli Mateusza Sipy, który w swojej pracy uwiecznił trzech chłopców w koszulkach idoli z młodzieży z lat 90., czyli Alessandro del Piero, Ronaldo i Marka Citkę. Następnie zatrudniono osobę, która przerobiła grafikę i w miejsce międzynarodowych idoli wstawiła ikony Widzewa: Zbigniewa Bońka i Włodzimierza Smolarka, którzy wspólnie z Citką reprezentują przekrój lat 70, 80. i 90, kiedy RTS święcił największe sukcesy. - Przy tworzeniu docelowej grafiki wykorzystaliśmy prace Marcina Bryi, który zajmuje się historią widzewskich trykotów, a także archiwalne zdjęcia i filmy, by "ubrać" zawodnik w stroje z ich epoki - wyjaśnił Stolarek.

Po projekcie grafiki przyszedł czas na wybranie lokalizacji, zdobycie zgody na malunek i zebranie funduszy. Tu swoją pomoc zaoferowało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tyko Widzew", które wsparło inicjatorów w temacie organizacji oraz zbiórki środków pieniężnych początkowo pozyskiwanych tylko wśród radogoskich fanów czerwono-biało-czerwonych. Wsparcie finansowe przekazał również Przemysław Klementowski, były prezes Widzewa, a także władze Spółdzielni Mieszkaniowej "Radogoszcz Wschód" reprezentowanej przez jej prezesa Jacka Pawłowskiego, który od początku był pozytywnie nastawiony do całej inicjatywy.

Prace na podnośniku rozpoczęły się w listopadzie i trwały cztery dni, a efekt działań artysty można było podziwiać od piątku 20 listopada. Dzień później nastąpiło uroczyste odsłonięcie wyjątkowej pracy, która dzięki inicjatywie kibiców Widzewa doskonale wpisuje się w rok jubileuszowy.

Fani czterokrotnego mistrza Polski z osiedla Radogoszcz od 18 lat wspólnie działają na rzecz popularyzowania łódzkiego klubu w swoim rejonie zamieszkania. W ostatnich miesiącach kibice doprowadzili do udostępnienia boiska oraz hali dla projektu "Młody Widzew" przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ulicy Stawowej 28, dzięki czemu okoliczne dzieci mogą uprawiać sport w duchu przywiązania do klubu z al. Piłsudskiego 138. Oprócz tego kibice regularnie angażują się w działania lokalne przy organizacji różnych imprez oraz festynów.

Widzew Łódź jest dumny z tego, że posiada tak wiernych i aktywnych kibiców, dla których klub jest ważną częścią życia, pasją i stanowi symbol, pod którym można jednoczyć mieszkańców osiedli z całego miasta. Dziękujemy, że dzięki Wam na osiedlu Radogoszcz powstała pamiątka 110-lecia, która - miejmy nadzieję - stanie się stałym elementem krajobrazu i na długie lata będzie przypominać o roku jubileuszowym wyjątkowego klubu i jego wyjątkowych kibicach.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 16.05.2021

Widzew Łódź - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 16.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 43
9 Chrobry Głogów 42
10 Widzew Łódź 41
11 Sandecja Nowy Sącz 40
12 Korona Kielce 38
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela