Aktualności

Bokserski turniej z okazji 110-lecia Widzewa już za nami

Widzewski Turniej Bokserski przeszedł do historii. Premierowa edycja zawodów organizowanych z okazji 110-lecia klubu przez pięściarską sekcję Widzewa okazała się ogromnym sukcesem.

Pierwszy dzień rozłożonej na piątek i sobotę imprezy był poświęcony sparingom dzieci i młodzieży, które chciały spróbować swoich sił w pięściarstwie. Każdy z 35 młodych zawodników bez względu na wynik swojego starcia otrzymywał pamiątkowy medal.

W sobotę w hali Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego „Edukacja i Sport” przy ulicy Brzozowej 5/7, zaczęła się prawdziwa walka. - W sobotnich zawodach ostatecznie wzięło udział ponad 50 zawodników, z czego 16 reprezentowało barwy Widzewa Łódź - mówił współorganizator turnieju Bogdan Szuba, na co dzień trener sekcji bokserskiej.

Turniej jest jedną z pierwszych imprez organizowanych z okazji przypadającego na 2020 rok 110-lecia Widzewa Łódź. W sobotnim turnieju pojawili się kadeci, juniorzy i seniorzy z całej Polski, rywalizujący w różnych kategoriach wagowych. W hali przy ulicy Brzozowej zameldowali się zawodnicy reprezentujący między innymi kluby: Garda Bełchatów, Skarżyski Klub Bokserski, KS Prosna Kalisz, RKS Łódź, Boxing Radom, KS Włókiennik Łódź i KO Opoczno. Bardzo dobrze zaprezentowali się gospodarze, którzy przegrali jedynie trzy walki.

Sobotnia część zawodów cieszyła się bardzo wysoką frekwencją, a wśród widzów znalazła się prezes Widzewa Martyna Pajączek. Nie zabrakło również weteranów pięściarstwa, pamiętających największe sukcesy Robotniczego Towarzystwa Sportowego w tej dyscyplinie sportu. - Cieszę się, że klub zorganizował takie wydarzenie, bo to może być wstęp do odbudowy bokserskiej Łodzi. Widać, że jest jeszcze wiele do zrobienia, ale na pewno cieszy wysoka frekwencja kibiców przybyłych do hali - mówił Jerzy Pabich, który zawodnikiem RTS-u został w 1960 roku.

Oprócz wysokiego poziomu organizacyjnego, gospodarze mogli pochwalić się też sukcesami w ringu. Decyzją sędziów najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany junior Dmytro Dobrowolski. Również tytuł najlepszej bokserki zgarnęła zawodniczka Widzewa, czyli Justyna Paradowska. Najskuteczniejszym technikiem został wybrany Maksim Vislaukh ze Skarżyskiego Klubu Bokserskiego. Za sukcesy drużynowe i najwięcej wygranych walk doceniono trenera Bogdana Szubę.

Sukces imprezy nie byłby możliwy bez udziału sponsorów i partnerów, w tym sponsora głównego, firmy Bricoman Łódź. Partnerami imprezy byli również Dom Ubezpieczeniowy i Stowarzyszenie "Fanatycy Widzewa", a Partnerami Wspierającymi: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew", King of FoodLanista.pl R-Fabric

Widzewski Turniej Bokserski z okazji 110-lecia pokazał ogromny potencjał organizacyjny i sportowy drzemiący w pięściarskiej sekcji klubu. Należy wierzyć, że zawody będą tylko wstępem do kolejnych sukcesów czerwono-biało-czerwonych bokserów.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela