Aktualności

Błysk króla Roberta na finiszu zgrupowania

Tydzień treningów podopiecznych Franciszka Smudy w Uniejowie zakończył halowy turniej towarzyski o miano najlepszej widzewskiej "czwórki".

Piątkowe popołudnie upłynęło widzewiakom pod znakiem zdrowej, sportowej rywalizacji. Obciążeni wyjątkowo mocnym porannym treningiem biegowym zawodnicy na kolejnych zajęciach, po kilkunastominutowej rozgrzewce, której część stanowiła gra w… koszykówkę, podzieleni zostali - poprzez losowanie - na pięć zespołów. Czteroosobowe drużyny grały systemem każdy z każdym, przy czym bramki na stałe obsadzone były przez Macieja Humerskiego i Patryka Wolańskiego.

Ostatecznie bezkonkurencyjny okazał się zespół nr 2 w składzie: Robert Demjan, Maciej Kazimierowicz, Bartłomiej Niedziela i Marcin Kozłowski. "Dwójka" zanotowała trzy zwycięstwa i raz podzieliła się punktami, a jej liderem i najlepszym strzelcem turnieju okazał się 35-letni Słowak. Demjan błyszczał skutecznością, zdobywając łącznie 6 goli. Popis dał w swoim ostatnim występie, pokonując bramkarza rywali aż trzykrotnie. - Szkoda tego remisu - przyznał ambitny "Kazik", który uratował punkt dla najlepszego zespołu turnieju w starciu z drużyną nr 1.

Drugie miejsce zajął zespół dowodzony przez Sebastiana Zielenieckiego (zgodnie z losowaniem nr 4). Najlepszym jego strzelcem był kolejny widzewiak ze Słowacji - Marek Zuziak (3), a w drużynie znaleźli się jeszcze Marcin Pigiel i Karol Stanek. Brązowy medal wywalczyli: Daniel Mąka, Mateusz Michalski, Aleksander Kwiek i Michał Przybylski, którzy tworzyli drużynę nr 1 i jako jedyni nie przegrali z triumfatorami rozgrywek.

- Świetna robota! Bardzo mi się to podobało. Pełne zaangażowanie, a przy tym mądra gra i zero złośliwych fauli czy niebezpiecznych zagrać. Brawo panowie - ocenił turniej trener Franciszek Smuda, który z wielkim zainteresowaniem śledził stojącą na wysokim poziomie rywalizację swoich piłkarzy.

Jeszcze przed obiadem widzewiaków czekała odnowa biologiczna w Termach Uniejów. W sobotę piłkarze Widzewa na zakończenie obozu przygotowawczego w Uniejowie zagrają mecz towarzyski ze Stomilem Olsztyn. Spotkanie rozpocznie się w samo południe, a transmisję z niego przeprowadzi Widzew TV.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela