Aktualności

BLK: Widzewianki wracają na tarczy - relacja meczu z TS Ostrovią Ostrów Wielkopolski

Po bardzo wyrównanym starciu, łodzianki uległy w poniedziałek drużynie TS Ostrovii Ostrów Wielkopolski 65:71.

Gospodynie poniedziałkowego starcia nie weszły w mecz dobrze, co przełożyło się na szybkie, czteropunktowe prowadzenie czerwono-biało-czerwonych. Później oba zespoły długo grały punkt za punkt. Dopiero za sprawą dwóch celnych trójek Jordan Jones ostrowianki wyszły na prowadzenie 13:12. Po trafieniach Amerykanek Angeli Beadle oraz Roddreki Rogers, widzewianki szybko odrobiły straty, lecz z minuty na minutę powoli oddawały plac gry. W konsekwencji pierwsze dziesięć minut ostatecznie przegrały 18:26.

Druga kwarta rozpoczęła się ponownie od celnego trafienia widzewianek. Ostrovianki zdobyły pierwsze punkty dopiero po dwóch i pół minuty, lecz mimo to utrzymywały przewagę na poziomie czterech-sześciu punktów. W połowie kwarty lepiej zaczęły grać podopieczne Dariusza Raczyńskiego  i doprowadziły do prowadzenia 35:33. O czas poprosił wówczas szkoleniowiec Ostrovii, lecz zabieg ten nie przyniósł rezultatu. Widzew prowadził do przerwy 39:36.

Trzecia kwarta z początku była bardzo chaotyczna. Lepiej jednak przy tym spisywały się gospodynie i niemal w połowie trzeciej części gry doprowadziły do remisu 44:44. Kolejne minuty to ponownie dość wyrównana gra po obu stronach. Ostrovii udało się jednak wyjść jeszcze na prowadzenie i przed ostatnią kwartą schodzić z parkietu przy wyniku 54:50.

Ostatnie minuty nieudolnie rozpoczęły obie ekipy. Jako pierwsza sygnał do ataku dała Sylwia Bujniak, trafiając za trzy. Po trzech minutach widzewianki prowadziły już 57:56 i zapowiadała się bardzo ciekawa końcówka spotkania. Ostrovianki jednak ponownie zdołały "przeciągnąć" prowadzenie na swoją stronę, a różnica punktowa w połowie kwarty wynosiła cztery punkty. Łodzianki długo nie mogły się zbliżyć do rywalek i ostatecznie uległy 65:71.

Czerwono-biało-czerwone  z pewnością nie mogą być zadowolone z wyniku. Uległy bowiem bezpośredniemu rywalowi w tabeli. Jedynie mogą cieszyć z lepszego bilansu w dwumeczu, który przy równej ilości punktów może być kluczowy. W kolejnym meczu Cosinus Widzew podejmie u siebie Artego Bydgoszcz. Spotkanie odbędzie się 5 lutego w hali Parkowej.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Cosinus Widzew Łódź 71:65 (26:18, 10:21, 18:11, 17:15)

Ostrovia: Jones 24, Bishop 18, Sosnowska 7, Jackowska 6, Motyl 6, Orozović 6, Cebulska 2, Kaczmarek 2, Nowicka, Stępień

Widzew: Beadle 23, Pawlak 15, Bujnia 7, Gertchen 6, Pisera 6, Drop 4, Rogers 4, Kruszyńska


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela