Aktualności

BLK: Maraton wyjazdowy czas zacząć - zapowiedź meczu z JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec

Już w środę o godzinie 18:30 koszykarki Cosinus Widzewa Łódź rozegrają kolejne spotkanie w ramach rozgrywek Basket Ligi Kobiet. Ich rywalem będzie ekipa JAS-FBG Zagłębia Sosnowiec.

Zeszłoroczny beniaminek z Sosnowca, po bardzo szybkim odpadnięciu z play-offów, dość późno zaczął kompletować skład. Za sprawą tego z klubem pożegnała się grająca efektywnie oraz nie mniej efektownie Aishah Sutherland, która przeniosła się do TTT Ryga. W barwach ekipy Zagłębia nie występuje już również Shannon McCallum. Swoje umiejętności może jednak pokazać Naketia Swanier. Z krajowych zawodniczek do II-ligowego AZS Katowice przeniosła się Paulina Dąbkowska, a z wypożyczenia do drużyny z Katowic wróciła Klaudia Rutkowska. Tuż przed rozpoczęciem sezonu zespół wzmocniła jeszcze Deja Middleton, która ostatnio występowała w Tekirdag Enerja S.K..

Gospodynie środowego starcia mogą pochwalić się do tej pory dwoma zwycięstwami oraz jedną porażką. Najpierw pokonały na wyjeździe Basket 90 Gdynia 72:68, aby następnie wygrać u siebie z TS Ostrovią Ostrów Wielkopolski 64:53. W miniony weekend zaś przegrały w Polkowicach z miejscowym CCC 66:74.

Gdy spojrzymy na wyczyny widzewianek to po porażce w Polkowicach z CCC 55:75, przyszło im wygrać w Siedlcach z miejscowym PGE MKK 66:57, aby w ostatniej kolejce przegrać u siebie z Energą Toruń 52:81.

Warto zwrócić uwagę, że Olena Samburska oraz Nicole Michael z Zagłębia to obecnie dwie z trzech najlepiej punktujących zawodniczek w lidze. Na pewno trzeba będzie więc zwrócić na nie uwagę. Jeżeli chodzi zaś o podopieczne Dariusza Raczyńskiego to pod względem największej ilości średnio zdobytych punktów najlepiej spisuje się Julia Drop (14.67 pkt na mecz) oraz Angela Beadle ( 11.67 pkt na mecz).

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Cosinus Widzew Łódź / 19 października 2016., godz. 18:30


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 55
2 Górnik Łęczna 55
3 GKS Katowice 51
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela