Aktualności

Bitwa o Łódź - zapowiedź meczu z ŁKS-em Łódź

64. derby Łodzi to nie tylko starcie o prymat w Mieście Włókniarzy. To również, a może przede wszystkim, walka o awans do II ligi i powrót do rywalizacji na utęsknionym przez oba środowiska szczeblu centralnym.

RTS Widzew Łódź i ŁKS Łódź w ligowej tabeli dzielą aktualnie zaledwie cztery punkty. Potencjalne zwycięstwo pozwoli podopiecznym Przemysława Cecherza zbliżyć się do lokalnych rywali na jeden punkt, co w obliczu dwunastopunktowej straty z rundy jesiennej, na tym etapie rozgrywek wydawało się trudne do zrealizowania.

- Wierzyliśmy, że ta strata jest do odrobienia, ale musimy zawsze podchodzić do wszystkiego zdroworozsądkowo. W sytuacji, gdy we wszystkich dotychczasowych meczach rundy wiosennej straciliśmy tylko cztery punkty, a ŁKS pogubił ich znacznie więcej, sytuacja robi się coraz bardziej wyrównana - mówił kilka dni temu szkoleniowiec Widzew.

Każda ze stron ma wiosną bilans, który pozwala stawiać ją w roli faworyta. RTS Widzew Łódź to jedyny zespół w stawce I grupy III ligi, który nie przegrał w tym sezonie w roli gospodarza. Mało tego, w rundzie wiosennej na nowo oddanym stadionie przy alei Piłsudskiego 138 widzewiacy odnieśli komplet zwycięstw. ŁKS Łódź to aktualny lider rozgrywek i jako jedyna ekipa może pochwalić się brakiem porażki na wyjeździe.

W dotychczasowych spotkaniach goście zapisali na swoim koncie 18 zwycięstw, 8 remisów i 2 porażki. Najlepszym strzelcem drużyny prowadzonej przez Wojciecha Robaszka jest Jewhen Radionow. Bramkostrzelny Ukrainiec zapisał na swoim koncie w tym sezonie 17 trafień (w tym jedno podczas 63. derbów Łodzi).

Spotkanie, które rozegrane zostało w rundzie jesiennej na stadionie przy alei Unii Lubelskiej, zakończyło się remisem 2:2. Bramki dla czerwono-biało-czerwonych strzelali wówczas Daniel Mąka i Mateusz Michalski. To właśnie na nich najbardziej będą dziś liczyć kibice Widzewa.

O randze spotkania świadczyć może fakt, że poprowadzi je arbiter z ekstraklasy. Sędzią głównym środowego starcia będzie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Oprócz tego, że na co dzień prowadzi mecze na najwyższym poziomie rozgrywkowym, to ma również doświadczenie przy meczach derbowych. W przeszłości sędziował m.in. derby Krakowa, Śląska czy Trójmiasta. W przypadku łódzkiej rywalizacji będzie to jego debiut.

Kibiców, którzy nie będą w stanie dotrzeć na stadion przy alei Piłsudskiego 138, zapraszamy do oglądania transmisji, którą przeprowadzi TVP 3, TVP Sport oraz sport.tvp.pl.

RTS Widzew Łódź - ŁKS Łódź / 17 maja 2017 r., środa, godzina 19:10


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew II Łódź - Włókniarz Pabianice 18.05.2019

Widzew II Łódź - Włókniarz Pabianice 18.05.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela