Aktualności

Bielsk Podlaski kolejnym przystankiem - zapowiedź meczu z Turem

Niedzielne spotkanie z Turem Bielsk Podlaski będzie dla piłkarzy Widzewa Łódź kolejnym przystankiem w drodze po zwycięstwo w rozgrywkach i upragniony awans.

W kadrze Widzewa Łódź na niedzielne spotkanie pojawiło się kilka zmian w stosunku do ubiegłotygodniowego spotkania z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Z osiemnastki wypadli kontuzjowani Marcin Pieńkowski oraz Sebastian Zieleniecki. Miejsca w kadrze zabrakło tym razem dla Michała Przybylskiego. Pierwszy raz za kadencji trenera Franciszka Smudy w zestawieniu znalazł się z kolei Marcel Pięczek. Oprócz niego do Bielska Podlaskiego pojadą również Karol Stanek i Bartłomiej Niedziela. Dla tego drugiego będzie to powrót do kadry meczowej po dłuższej nieobecności. - Cieszę się, że znalazłem się w kadrze na mecz Turem Bielsk Podlaski. Przyznam szczerze, że brakuje mi tych emocji, które towarzyszą walce o ligowe punkty - powiedział po piątkowym treningu Niedziela.

Po ostatnim ligowym zwycięstwie nastroje w zespole są bardzo dobre. - Atmosfera w drużynie jest niezmiennie dobra, z czego się cieszę. Drużyna wie, o co gra i jaki ma cel do osiągnięcia. Rozmiary poszczególnych zwycięstw są nieistotne, liczą się punkty i awans - powiedział Franciszek Smuda.

Niedzielny rywal czerwono-biało-czerwonych zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce w ligowej tabeli i z dorobkiem 21 punktów ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie. Mimo to łodzianie nie mogą zlekceważyć przeciwnika. W ostatnich dniach podopieczni trenera Pawła Bierżyna odnotowali kilka dobrych rezultatów. Zremisowali w Sieradzu z Wartą 3:3, a w minioną środę pokonali w półfinale Pucharu Polski Ruch Wysokie Mazowieckie 2:1. Najlepszym strzelcem zespołu jest Rafał Babul, który w tym sezonie sześciokrotnie trafiał do siatki rywali.

W rundzie jesiennej górą byli widzewiacy, którzy pokonali beniaminka na własnym terenie aż 4:0. Bramki dla Widzewa zdobywali wówczas Daniel Świderski, Daniel Mąka, Aleksander Kwiek i Daniel Gołębiewski.

Arbitrem głównym niedzielnego meczu będzie Kamil Baranowski z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Serdecznie zapraszamy do oglądania transmisji, którą przeprowadzi ekipa WidzewTV. Dostęp można uzyskać na stronie: http://tv.widzew.com/najblizsze-transmisje.

Tur Bielsk Podlaski -  Widzew Łódź / 13 maja 2018 r., niedziela, godzina 16:00.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela