Aktualności

Bezbramkowy remis Widzewa - relacja z meczu z Victorią Sulejówek

W sobotnie popołudnie widzewiacy rozegrali drugi tej zimy mecz kontrolny. Pojedynek z Victorią Sulejówek zakończył się bezbramkowym remisem.

W wyjściowej jedenastce na mecz z Victorią pojawili się wyłącznie zakontraktowani zawodnicy Widzewa. Z najnowszych nabytków szanse na pokazanie swoich umiejętności otrzymali m.in. Maciej Humerski, Sebastian Olczak oraz Dawid Kamiński.

Łodzianie mogli otworzyć wynik spotkania już w 2. minucie. Adrian Budka ładnie wystawił piłkę Maciejowi Kazimierowiczowi, ale piłka po jego uderzeniu z woleja poszybowała obok słupka. Gracze z Sulejówka odpowiedzieli dwiema groźnymi akcjami – w 19. minucie po zamieszaniu w polu karnym Widzewa jeden z nich trafił z bliska w słupek, a chwilę później Marcin Kozłowski w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej. W kolejnych fragmentach gry dłużej przy piłce utrzymywali się widzewiacy, ale nie przełożyło się to na dobre sytuacje bramkowe. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się otworzyć wyniku spotkania.

W drugiej połowie – podobnie jak przed tygodniem – trener Przemysław Cecherz desygnował do gry właściwie zupełnie inną jedenastkę. Na boisku pojawili się m.in. Patryk Wolański oraz Paweł Broniszewski. W 48. minucie Widzew powinien prowadzić. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Adam Radwański, piłka odbiła się od jednego z obrońców Victorii i przekroczyła linię bramkową nim bramkarz wygarnął ją z powrotem w pole karne, jednak arbiter gola nie uznał. W kolejnych minutach celnego wykończenia akcji zabrakło Dawidowi Kamińskiemu oraz Pawłowi Broniszewskiemu. Dobrych okazji nie wykorzystali również Patryk Strus i Daniel Mąka. Pomimo dużej przewagi, także w drugiej odsłonie widzewiakom nie udało się znaleźć recepty na defensywę rywali i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Widzew Łódź – Victoria Sulejówek 0:0

Skład Widzewa

I połowa: Maciej Humerski – Marcin Kozłowski, Marcin Nowak, Przemysław Rodak, Bartłomiej Gromek (40’ Maciej Szewczyk), Adrian Budka, Sebastian Olczak, Maciej Kazimierowicz, Mateusz Michalski, Mariusz Zawodziński, Dawid Kamiński.

II połowa: Patryk Wolański – Kamil Tlaga, Sebastian Zieleniecki, Przemysław Rodak, Maciej Szewczyk (77’ Kamil Wielgus), Daniel Mąka, Paweł Broniszewski, Adrian Budka (63’ Patryk Strus), Maciej Kazimierowicz (70’ Krzysztof Możdżonek), Adam Radwański, Dawid Kamiński.

 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela