Aktualności

Bez kompromisu - zapowiedź meczu z Olimpią Zambrów

W piątek na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 zmierzą się dwie czołowe drużyny III ligi. Widzew i Olimpia nie podzieliły się dotychczas punktami z żadnym z rywali.

Apetyty w Łodzi rosną w ekspresowym tempie. Po inauguracyjnym falstarcie piłkarze Widzewa Łódź zaliczyli imponującą serię pięciu z rzędu ligowych zwycięstw. Na trzecioligowym froncie najlepszym pod tym kątem osiągnięciem było dotąd wygranie czterech spotkań z rzędu na starcie sezonu 2017/2018. Mimo że w piątek rywalem łodzian będzie spadkowicz z drugiej ligi, nikt w Łodzi nie bierze pod uwagę innego rozstrzygnięcia niż kontynuacja zwycięskiego marszu i atak na pozycję lidera tabeli.

W kadrze czerwono-biało-czerwonych nie zaszła żadna zmiana w stosunku do poprzedniego meczu ligowego. W związku z tym, w spotkaniu 7. kolejki Franciszek Smuda będzie miał do dyspozycji dokładnie tych samych zawodników, co kilka dni wcześniej w Ząbkach.

Olimpia Zambrów z dorobkiem 12. punktów zajmuje aktualnie 5. miejsce w ligowej tabeli. Piłkarze, których szkoleniowcem od lipca tego roku jest Mirosław Dymek kroczą przez sezon bez kompromisów. Póki co, zapisali na swoim koncie 4 zwycięstwa, 2 porażki i ani jednego remisu. Co ciekawe, na ustępstwa w tym sezonie nie idą również łodzianie, więc piątkowe starcie zapowiada się bardzo emocjonująco.

W zespole rywala próżno szukać wyróżniającego się strzelca. Zespół rozkłada swoje siły w ofensywie równomiernie. Póki co, największą zdobyczą bramkową są dwa gole, którymi pochwalić może się trzech zawodników: Michał Butkiewicz, Michał Kuczałek oraz Mateusz Jastrzębski

W meczu nie zabraknie również sentymentalnych powrotów. Jesienią poprzedniego sezonu w bramce Olimpii grał Maciej Humerski. Natomiast wiosną w 15 meczach wystąpił wypożyczony wówczas z Jagiellonii młodzieżowiec Kacper Falon.

Sędzią głównym piątkowego starcia będzie Piotr Rzucidło z Mazowieckiego ZPN-u. Młody arbiter jest dobrze znany piłkrzom obu drużyn, ponieważ w sezonie 2017/2018 sędziował zarówno mecze Widzewa, jak i Olimpii.

Kibiców, którzy nie będą w stanie dotrzeć na stadion przy al. Piłsudskiego 138, zapraszamy do oglądania transmisji, którą przeprowadzi ekipa WidzewTV. Dostęp można uzyskać na stronie: http://tv.widzew.com/najblizsze-transmisje.

Widzew Łódź - Olimpia Zambrów / 8 września 2017 r., piątek, godzina 19:10.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Błękitni Stargard - Widzew Łódź 30.11.2019

Błękitni Stargard - Widzew Łódź 30.11.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela