Aktualności

Bez bramek w Sieradzu - relacja z meczu z Wartą Sieradz

W kolejnym meczu sparingowym przed rundą wiosenną Widzew zmierzył się w Sieradzu z tamtejszą Wartą.

W sobotnim pojedynku trener Przemysław Cecherz postanowił sprawdzić formę kilku juniorów Widzewa, a także przyjrzeć się dokładniej zawodnikom testowanym. Rywalem łodzian był aktualny lider IV ligi, w którym występuje obecnie czterech piłkarzy z widzewską przeszłością, na czele z Maciejem Mielcarzem.

Już w 5. minucie meczu przed utratą gola uchronił widzewiaków Patryk Wolański, który po błędzie obrony w ostatniej chwili wyczyścił sytuację. Chwilę później bramkarz Widzewa z najwyższym trudem odbił piłkę zmierzającą pod poprzeczkę po strzale głową jednego z rywali. Łodzianie odpowiedzieli akcją z 11. minuty, kiedy jeden z testowanych zawodników popisał się świetnym strzałem sprzed pola karnego. Na posterunku był jednak Mielcarz. W 25. minucie znów mocniej popracować musiał Wolański, który na raty zatrzymał strzał z ostrego kąta napastnika Warty. W 28. minucie widzewiaków przed utratą gola uratowała natomiast poprzeczka. W 32. minucie po zamieszaniu w polu karnym strzelał Grzegorz Brochocki, jednak skutecznie interweniował Mielcarz.

W przerwie szkoleniowiec łodzian dokonał w składzie trzech zmian. Na boisku pojawili się Kamil Wielgus, Mateusz Miasopust oraz trzeci gracz testowany. W drugiej odsłonie tempo gry wyraźnie spadło, mniej było również sytuacji podbramkowych. W 69. minucie Patryk Wolański obronił strzał z jednego z zawodników Warty. W 77. minucie po dośrodkowaniu Mateusza Miasopusta głową próbował uderzać Artur Amroziński, ale rywale uprzedzili go i wybili piłkę na rzut rożny. Do końca meczu żadnej z drużyn nie udało się już zmienić wyniku.

Warta Sieradz – Widzew Łódź 0:0

Skład Widzewa:

Patryk Wolański – Maciej Danaburski, Michał Czaplarski, Kacper Pipczyński (46. Kamil Wielgus), Mateusz Wolski (46. zawodnik testowany 3), Maciej Kazimierowicz, Paweł Broniszewski, Patryk Strus (55. Artur Amroziński), zawodnik testowany 1 (46. Mateusz Miasopust), zawodnik testowany 2 (59. Krzysztof Możdżonek), Grzegorz Brochocki.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 55
2 Górnik Łęczna 55
3 GKS Katowice 51
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela